Upravit stránku
30. 06. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Zvěřinec u nás v domově.

Nejen na statku či v zoologické zahradě může být zvěřinec.  I u nás v domově jsme 22. 6. 2022 měli pěkný zvěřinec.  A „pěkný“ nemyslím vůbec s nadsázkou či hanlivě.

Jak se to stalo? Prostě a jednoduše náš domov po roce navštívila paní Němcová s paní Hálkovou, se svými zvířaty. 

Ráno krásně svítilo sluníčko a na nádvoří domova se začala po deváté hodině objevovat všelijaká zvířátka. Na trávníku najednou stál výběh s kozou a ovečkami. O kousek dál zkoušeli kvalitu našeho trávníku dvě přeštická prasátka a za nimi už se ve výběhu batolila kachňata a kuřátka.  To ale nebylo všechno. Dodávka dam byla snad bezedná, a tak se na dvoře najednou objevily agamy, ježek africký, hadi, ale také kobylky či švábi.

Upřímně, kdo z vás si hladil třídenní kuřátko, pochoval si v náruči malého čuníka či měl za krkem hada? Troufnu si tvrdit, že málokdo. Toto všechno si naši klienti mohli při zvěřinci užít a také si to užívali. Z přiložených fotek můžete vidět, že návštěva zvířátek se všem opravdu líbila. Paní Němcová nám ke každému zvířeti sdělila i spoustu zajímavých informací.

Asi nejvíc nás zaujal příběh hada – Lucky. Lucka je mladá hadí slečna, ale už toho dost zažila.  Loni na podzim se asi rozhodlo, že už jí to v teráriu nebaví a „odešla“ si na výlet. Paní Němcová se jí samozřejmě pokoušela najít, ale pátrání bylo bezvýsledné. Lucka se neobjevila ani v listopadu nebo v prosinci, kdy už musela být vyhladovělá a být jí zima. Na statku se s ní pomalu začali loučit a už nepočítali, že by jí kdy spatřili. Jaké pak bylo jejich překvapení, když se najednou na jaře Lucka objevila. Byla vyhublá, ale živá. Jen ona sama ví, kde celou dobu byla a jak se jí podařilo přežít. Prostě je to had s „toulavýma botama“. Nebojte, od nás z domova si jí paní Němcová odvezla, nezůstala nám zde 😊. Na statek se vrátila všechna zvířátka a my doufáme, že se zase za rok na chvilku vrátí k nám do domova.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti