Upravit stránku

Volnočasové aktivity

Písničky a kouzla

Písničky a kouzla

Hravé odpoledne

Hravé odpoledne

Dopoledne s hudbou

Dopoledne s hudbou

Domov pro seniory U Kostelíčka cílí na zvýšení kvality služeb

 

Domov pro seniory U Kostelíčka získal v závěru roku certifikát pracoviště proškoleného v paliativní péči. Zařízení, pečující o seniory a klienty s Alzheimerovou nemocí a jinými typy demencí, se na tento obor, zabývající se komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovanou péčí o klienty trpící nevyléčitelnou chorobou, zaměřilo v posledních dvou letech cíleně.

 

„Problematika paliativní péče je naší službě velmi blízká, proto je pro nás toto téma nadmíru důležité. Ročně u nás umírají i desítky lidí a zajistit jim důstojné odcházení ze života, a přitom připravit zaměstnance na to, že i odcházení je součástí jejich práce a musejí se s touto skutečností umět vyrovnat, není vůbec jednoduché,“ řekl vedoucí domova Lukáš Holeček.

 

Domov pro seniory U Kostelíčka v roce 2020 navázal na dlouholetou spolupráci s akreditovanou vzdělávací institucí CURATIO EDUCATION, která pro zaměstnance domova připravila ucelenou nabídku vzdělávacích programů pro oblast paliativní péče akreditovaných MPSV. „Zaměstnanci naší organizace v průběhu jednoho až dvou let získali jednak základní vhled do problematiky paliativní péče v sociálních službách, ale naučili se i získané odborné informace používat ve své práci. Na kurz Paliativní přístupy v geriatrii navazovala témata Spolupráce s rodinou při doprovázení klientů v závěru života a Péče o duševní zdraví pracovníků v paliativní péči,“ přiblížil Lukáš Holeček obsah vzdělávání.

 

Certifikát „Pracoviště proškolené v paliativní péči“ platí tři roky. Vědomosti, které si z kurzů lidé pečující o staré a nemocné odnesli, pomáhají nejen jejich klientům, ale také jim samým.  Proto chce domov vzdělávání svých zaměstnanců i v dalších letech vést mimo jiné i tímto směrem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti