Upravit stránku

 

 

Dobrovolnictví

Domov pro seniory U Kostelíčka Pardubice spolupracuje v oblasti dobrovolnické činnosti  s organizací Dobrovolnické centrum Pardubice, o.s. se sídlem Partyzánů 350, 530 09 Pardubice – e-mail: dcpardubice@email.cz,  www.dcpardubice.eu 

Prostřednictvím této vysílající organizace přicházejí mezi naše seniory dobrovolníci (lidé starší 15 ti let), kteří ze své vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonávají činnosti, kterými pomáhají našim obyvatelům zpříjemnit jejich volný čas. Věnují se společenským hrám, luštění křížovek, předčítají oblíbenou literaturu nebo vedou s uživateli rozhovory na témata, která je zajímají.

Pro zájemce o dobrovolnickou činnost:  

První kontaktní osobou by měl být koordinátor Dobrovolnického centra Pardubice,který se zájemcem provede vstupní pohovor, zájemce zaregistruje a předá mu potřebné informace o dobrovolnickém programu a kontakty na zařízení sociálních služeb, které si zájemce vybral.

Zájemce může zvolit i opačný postup a nejdříve se obrátit na kontaktní osobu DPS, která mu na první schůzce předá informace o možnostech zapojení do dobrovolnického programu a vysvětlí další postup. 

Kontaktní údaje:

  • Dobrovolnické centrum Pardubice, o.s., Mgr. Monika Brunclíková, koordinátor dobrovolnických programů  
  • tel.: +420 721 347 359 
  • e-mail: monika.brunclikova@email.cz 
  • Domov pro seniory U Kostelíčka, Bc. Hana Marešová, kontaktní osoba pro dobrovolníky 
  • tel.: +420 724 779 063 
  • e-mail: hana.maresova@ssmpce.cz