Upravit stránku
12. 12. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
"Živý Betlém".

Dne 7. 12. za námi do domova přijely dvě úžasné dámy paní Němcová s paní Hámkovou ze Zvěřince na statku a přivezly nám „živý betlém“. Na dvoře domova tak najednou stála ohrada s oslíkem, ovečkami, kozou, ale také telátkem a poníkem. Vedle stály jesličky a v nich panenka představující Ježíška.

 

Přesto, že den před tím bylo nevlídno, byla zima a pršelo, tak nám počasí přálo. Bylo sice chladno, ale krásně svítilo sluníčko a zimní nebe bylo celé dopoledne „jak vymetené“.

 

Zvířátka, jsme si tak mohli prohlížet, krmit a hladit téměř celé dopoledne. K tomu nám paní Němcová vyprávěla o tradici stavění betlémů, o Vánočním příběhu, ale i spoustu zajímavostí o zvířatech, které k nám přivezly. Dozvěděli jsme se třeba, že telátko se jmenuje Karkulka a je mu teprve pár měsíců. Oslík nemá rád v ohradě jesličky s Ježíškem a nedá bez poníka „ani ránu“.

 

Pro zvířátka jsme měli připravený suchý chleba, který jim mohli klienti dávat rovnou z ruky. Všichni jsme si zvířecí předvánoční návštěvu moc užili a těšíme se na další zvířátka v roce 2023.

 

P.S. ještě, než jsem stihla napsat tento článek, tak jsem se dozvěděla nedobrou zprávu, týkající se „zvěřince ze statku“. Organizaci se bohužel porouchalo jejich auto, kterým vozí zvířátka za klienty. Auto je neopravitelné, a tak jsou návštěvy zvířat u nás ohroženy .

 

Doufám, že se podaří prostřednictvím veřejné sbírky vyhlášené na  https://www.donio.cz/pribeh/8802  sehnat finanční prostředky na zakoupení nového automobilu a my se se zvířátky ze statku v lednu 2023 zase uvidíme.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti