Upravit stránku
20. 04. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Zámecké duo J+M.

Dnes jsme u nás v domově přivítali hudební duo ze zámku. Ne, že by paní Magda a pan Jiří na zámku bydleli (ač by to bylo romantické), ale oba v něm pracují. A není to ledajaký zámek. Oba hudebníci pracují v domově pro seniory v Heřmanově Městci, který sídlí v zámku u náměstí.

 Paní Magda na sebe prozradila, že nemocné hlasivky léčí opravdu originálně. „Užívá“ studený lák z okurek :). Když jsem se tomu divila, s úsměvem odpověděla, že v láku je přeci ocet, cibule, pepř a další koření, a to vše desinfikuje. Až nás budou příště zlobit hlasivky, medicínu paní Magdy určitě vyzkoušíme😊.

 

Paní Magda s panem Jiřím spojili svoji zálibu v hudbě s prací se seniory a začali koncertovat přímo v „jejich“ domově. Spolu takto účinkují již od roku 2014. V současné době vystupují a zpívají nejen pro seniory, ale můžete si je pozvat na rodinnou oslavu, firemní akci nebo třeba svatbu. Jejich repertoár je opravdu pestrý. Zámecké duo Vám zahraje dechovku, lidovky, písničky Šlitra, Suchého, Tučného, Zagorové, Pilarové, ale i Karla Gotta, Václava Neckáře nebo Ewy Farné. Zkrátka téměř vše nač si vzpomenete. Při  koncertě se tedy hodně hrály písničky na přání. Našim „hudebním“ sálem zaznělo:

„Po starých zámeckých schodech“,“ Lady Carneval“, „Báječná ženská“, „Červená sukýnka“, „Růže z Texasu“, „Tuláček“, „Česká písnička“, “Sbohem galánečko“ a mnoho dalších a dalších.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti