Upravit stránku
29. 06. 2023Domov pro seniory U Kostelíčka
Výlety na Babiččin dvoreček.

Kdo by neměl rád výlety. Někdo rád jezdí do hor, někdo k moři, někdo se rád toulá jen tak krajinou bez cíle, někoho lákají památky či kulturní zážitky. K cestování je příležitostí hodně, ale jak to je s „výletováním“ když už Vám je víc než 60,70 let nebo dokonce ještě víc? Troufnu si tvrdit, že touha cestovat zůstává, ale možností ubývá. Někomu neslouží zdraví a někdo nemá dostatek finančních prostředků.

Nejinak tomu je i u našich seniorů. A tak jsme se i letos rozhodli zorganizovat pro ně výlet. Volba padla na krásné klidné místo v podhůří Železných hor, které je jako dělané pro vzpomínání a relaxování. A kde to kouzelné místo je? V Licibořicích na Babiččině dvorečku.

Díky štědrému daru  ze ZŠ Pardubice – Studánka, jsme měli možnost „vypravit“ partu našich klientů na výlet do Licibořic  a to dokonce dvakrát. Z poskytnutých finančním prostředkům jsme mohli zaplatit autobus a vyrazit 😊.

První skupina byla na výletě již 23. 5. a druhá 22. 6. V obou případech se výlet skvěle vydařil. Prohlédli jsem si zvířata, zavzpomínaly na dobu mládí a s ní spojenou práci na poli i na statku.  Kolem poledne jsme opekli buřty, dali si kávu ve stínu stromů a starého vesnického stavení a povídali si o tom, jaké to bylo dříve. Když přišel čas k odjezdu, ani se nám nechtělo, ale autobus čekal a nám nic jiného nezbývalo. Už při zpáteční cestě se spoustu klientů ptala, kam pojedeme příště a kdy to bude.

Ještě jednou děkujeme ZŠ Pardubice - Studánka a všem z Babiččina dvorečku. Bez Vás by to nešlo a my jsem moc rádi, že jsou mezi námi ještě fajn lidé, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na druhé.

Jménem našich klientů i vedení domova mockrát děkujeme všem, díky nimž se tyto dva výlety mohly uskutečnit.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti