Upravit stránku
21. 12. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Vánoční nadělování s Bethany.

Jak se stalo milou tradicí, tak i letos jsme u nás v domově mohli předat dárky seniorům, kteří nemají rodinu nebo jejich rodina žije daleko a nemůže se se svým seniorem setkávat tak často, jak by chtěli.

 

„Nadělování“ by nebylo možné bez neziskové organizace Bethany dům pomoci, z.ú, která opakovaně na svých stránkách zveřejňuje seznam přání našich seniorů a velmi výrazně nám pomáhá při organizaci celé akci včetně závěrečného slavnostního předání dárků seniorům.

 

Přesto, že tento rok byl pro všechny velmi náročný a nepřinesl po „covidové“ době očekávaný klid a pohodu, vzájemná sounáležitost mezi lidmi zůstala. Všechna přání našich seniorů se podařilo díky neznámým dárcům splnit a mohlo přijít „nadělování“ při naší vánoční besídce.

 

V českých rodinách se dárky nadělují na Štědrý den večer. My to máme trochu jinak. Dárky u nás dostávají senioři při dopoledním vánočním setkání. Letos toto setkání proběhlo v úterý 20.prosince. Dárky, předávala seniorům Mgr. Nikola Joštová a Mgr. Monika Ulrichová z Bethany, Mgr. Jakub Rychtecký, náměstek primátora města Pardubic, paní Sykáčková zastupující firmu Bellinda z Dolních Ředic a také paní Čermáková s kolegyní z ČSOB pojišťovny Pardubice.

 

Naše vánoční besídka začala krásným vystoupením dětí z mateřské školy Brožíkova Polabiny. Vánočního pozdravení se ujal pan Rychtecký s paní Joštovou, a nakonec k nám promluvil i duchovní pan farář Uhlíř.

Pak už začalo vlastní „nadělování“. Část dárků si převzali klienti přímo na „besídce“. Ti, co se setkání nemohli zúčastnit, své dárky také obdrželi. Naši nadělující je navštívili přímo na pokojích a zde jim dárky předali.

 

Děkujeme touto cestou všem, kteří se zapojili do plnění přání našich seniorů a přejeme jim Krásné a požehnané Vánoce a v roce 2023 hodně zdraví, štěstí a pohody.

 

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti