Upravit stránku
16. 12. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Vánoční muzikoterapie.

Každý měsíc si naši senioři mohou zazpívat a zahrát na různé a často velmi netradiční nástroje v rámci muzikoterapie. Paní Votkeová, která muzikoterapie vede, navštívila v průběhu roku všechna naše oddělení. Závěrečnou muzikoterapii jsme pojali trochu jinak. Paní Votkevoá nezamířila jen na jedno oddělení, ale zájemci z různých oddělení se sešli na terase oddělení D6. Zde jsme si společně všichni zavzpomínali na Vánoce doma, na to jaké písničky a koledy se zpívali a společně si je také zanotovali.

 

V rámci závěrečné muzikoterapie jsme také hádali, z jakého filmu či pohádky je úryvek písničky, který nám paní Votkeová zazpívala. A šlo nám to společně náramně. Uhodli jsme vše, byť někdy s větší nápovědou :). A co jsme zpívali a hádali? Třeba „Veselé vánoční hody“, „Rolničky, rolničky“, „Koleda, koleda Štěpáne“ nebo písničku z pohádky ˇ“S čerty nejsou žerty“, „Popelka“ či „Pyšná princezna“.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti