Upravit stránku
17. 12. 2019Domov pro seniory U Kostelíčka
Druhé Vánoce nejenom s Bethany

Každý z nás si pod slovem Vánoce představí něco jiného. Troufám si říci, že většinu z nás napadne rodina. Spousta klientů rodinu nemá, nebo je bohužel nenavštěvuje. Mnozí z nich nemají finanční prostředky pořídit si to, co potřebují a nebo co si přejí. Proto se druhým rokem snažíme našim klientům sváteční dny trochu zpříjemnit a vyčarovat úsměv na tváři, i když je to někdy velmi těžké a smutné. 

Nezisková organizace Bethany - Dům pomoci, která je tou hlavní úžasnou spojkou na web vložila jména klientů a jejich přání. Ta byla během dnů rozebrána od lidí, kteří naše klienty neznají, nikdy je neviděli a "jen" si vybrali jejich dárek.

Úterní dopoledne 17. prosince bylo s nádechem vánoční atmosféry. Úvodní slovo měl pan Holeček, vedoucí našeho domova. Návštěvou nás potěšil i náměstek primátora pan Rychtecký. Těm klientům, kteří jsou na lůžku a nemohli být s námi na kulturní místnosti, byly dárky předány osobně. Při předávání dárků zněly nejčastěji věty: "Dárek? Od někoho cizího? Ne, to není možné. Já nikoho nemám". Další slova klientů psát nemohu, jsou moc smutná a já bych vám ráda sdělovala příjemné pocity a hlavně poděkování vám všem, co jste se na těchto Vánocích podíleli. Děkuji vám za skvělou spolupráci, nejenom o Vánocích. Děkuji vojákům a hasičům z pardubického letiště, kteří obstarali dárky a pohoštění. Nechybělo nám tu cukroví ani domácí vaječný likér. Za vánoční písničky a vyrobené dárečky děkuji dětem ze Základní školy Staňkova. Krásně hřejivé ponožky na nožky darovala Bellinda. Peněžní poukaz na velmi potřebné pomůcky jako jsou toaletní křesla, výživy pro klienty a jiné děkuji firmě Eldis. Ještě jednou obrovské díky všem, které jsem nevyjmenovala a pomáhali nám vše uskutečnit. 

Pocity a emoce ve větách jdou vyjádřit těžce. Stejně těžce jdou popsat úsměvy, údiv všech, kteří jakýkoliv dárek dostali. Dárek pro naše klienty bylo i takovéto "normální" popovídání, pohlazení po ruce a vlídné slovo, které občas moc chybí. Velmi si vaší pomoci vážím, vážíme a děkujeme vám. Ráda bych, aby se ani během roku na generaci lidí, od které se máme co učit, nezapomínalo. 

Za náš domov přeji všem krásné prožití vánočních svátků ve zdraví,  klidu a ve společnosti vašich blízkých.