Upravit stránku
14. 02. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Valentýnské posezení na oddělení D4.

Dne 14. 2. jsme si u nás na oddělení D4 připomněli poměrně novodobý svátek sv. Valentýna.

Klienti oddělení se sešli k společnému povídání a hraní zábavných her ve společenské místnosti oddělení D4. Na setkání se podával skvělý ovocný punč, který pro  všechny připravila aktivizační pracovnice. Někteří z klientů přečetli ostatním zajímavosti, které jsou spojené se svátkem sv. Valentýna. Dozvěděli jsme se tak, že k Valentýnovi se váže spousta legend a zvyků. Svatý Valentýn je považován za patrona či ochránce snoubenců a lásky. V českých zemích se tato tradice více rozšířila až po roce 1989. Mezi novodobé zvyky patří předávání drobných dárků nebo tzv. valentýnek - vzkazů mezi zamilovanými. 

V druhé půlce posezení se hrálo oblíbené bingo.  Průběh hry byl docela napínavý. Z počátku hry měla část klientů vyškrtána skoro všechna čísla. Pak přišel zvrat a těm co vedli, se přestalo dařit. Do čela se dostali ti, co z počátku hry neměli štěstí a čísla jim „nepadala“. Vítěze nebylo tedy vůbec možné odhadnout 😊. Pro některé naše klienty to byla premiéra a při posezení k svátku sv. Valentýnu si poprvé zahráli bingo.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti