Upravit stránku
20. 09. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Turnaj v Pétanque.

V druhé polovině srpna jsme se dozvěděli, že bychom se s klienty oddělení D4 (klienti s chronickým duševním onemocněním) měli zúčastnit turnaje v pétanque v Moravské Třebové.

Turnaj měl proběhnout už 8. září. Nejdřív nastala tak trochu panika, „vždyť nemáme natrénováno, někteří ani nevědí, co pétanque je, jak se to hraje, kde budeme trénovat,…“ a spousta dalších a dalších otázek. Na základě vzájemné dohody jsme nakonec oslovili 8 klientů z oddělení D4, kteří nadšeně souhlasili a začali plánovat tréninky. Kde ale trénovat, když nemáme hřiště? Improvizované hřiště jsme si vyznačili na našem vnitřním dvoře a trénink mohl začít. Scházeli jsem se skoro každý den a trénovali. Postupně se začali přidávat i další klienti, a to i ti, co mají nějaké pohybové omezení a hra nás všechny moc bavila. Dokonce jsme vyrazili trénovat i na regulérní hřiště do Sezemic. 

Ve čtvrtek 8. 9. jsme do Moravské Třebové odjížděli „natěšení“ na velké množství jednotlivých zápasů a ve skrytu duše doufali, že bychom si mohli přivézt i nějaké ocenění.

Po příjezd na místo vše vypadalo velmi dobře. Naši „borci“ byli rozděleni do dvou družstev – Tečky a Hvězdičky a nastoupili ke svým prvním zápasům. Když jsme měli odehrané tyto dva zápasy, zatáhlo se a začalo poprchávat. Z mírného deštíku byl najednou velký déšť a nakonec pořádný „slejvák“.  My byli vybaveni – měli jsme sebou pláštěnky, a tak tým Teček odehrál svůj třetí zápas v pláštěnkách, a i v nich se jim velmi dařilo. Zápas vyhráli 8:0.

Bohužel se nepodařilo, vzhledem k intenzivnímu dešti, dohrát všem družstvům třetí zápas. Radary ukazovaly trvalý a silný déšť až do večera. Pořadatelé tedy turnaj ukončili a započítali jen první dva zápasy. Vyhlášení proběhlo v přilehlé malé kavárničce a ocenění se dostalo všem zúčastněným. Sice jsme si nezahráli tolik, kolik jsem čekali, ale i tak jsem si to všichni moc užili a těšíme se příští rok na další turnaj, tentokrát do Svitav.

P.S. My budeme v hraní pétanque určitě v domově pokračovat 😊

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti