Upravit stránku
22. 02. 2023Domov pro seniory U Kostelíčka
Tajemná zvířata.

V pátek 17. 2. 2023 nás navštívil pan Šlosar se svými zvířecími svěřenci, které by mělo být možné vidět v naší přírodě docela běžně, ale opak je pravdou. Troufnu si tvrdit, že minimálně jedno z přivezených zvířat viděl v přírodě na vlastní oči málokdo. A o koho jde? Zkuste hádat:

Je to lesní zvíře, přes den žije skrytě ve svém temném bytě.

Večer na lov vyráží se svou velkou kuráží.

Funí, dupe v doubravě, bíle pruhy na hlavě. Kdo je to??

 

Poznali jste, kdo nás navštívil?  Pokud hádáte, že jezevec, máte pravdu. Jezevce spousta z nás zná z obrázků nebo televizních dokumentů, ale „naživo“ ho viděl jen málokdo. My to štěstí měli. Pan Šlosar nám přivezl „jezevčího kluka“ Kubu. Kuba je moc hodný a nechal se i pohladit, což spousta z nás opravdu ocenila.

Dalším zvířecím návštěvníkem byl orel skalní. Orla má pan Šlosar už čtyři roky, a i jeho bylo možné si maličko pohladit. Víte, že tento orel má rozpětí křídel až dva metry a je možné ho také zahlédnout v naší přírodě?

Jako poslední se nám představila dvojice jestřábů. Šlo o klasický druh jestřába a pak jestřábí slečnu v sibiřské, tedy zcela bílé, verzi. Tyto dva dravce má pan Šlosar teprve pár měsíců, a tak hlazení ještě nebylo možné. O to zajímavější bylo sledování pokusů obou jestřábů v pro ně neobvyklém prostředí vzlétnout. Pan Šlosar je profesionál a oba jestřábi zvládli ukázku naprosto bez jakékoliv úhony 😊. Ke každému zvířeti jsme dostali spoustu zajímavostí a informací o jeho životě.  

Děkujeme a těšíme se na další setkání

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti