Upravit stránku
06. 12. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Svátek svatého Mikuláše.

V Čechách je dlouholetou tradicí, že den před svátkem svatého Mikuláše chodí dům od domu Mikuláš se svou družinou.

Nejinak tomu bylo i u nás v domově. V průběhu dopoledních hodin obešel náš Mikuláš s andělem Andělkou a tlupou čertů celý domov a navštívil téměř všechny naše klienty.

Družina plná smíchu, hartusení, cinkání řetězů, ale i milého a vlídného slova či zazvonění rolničky přinesla do pokojů obyvatel domova drobné rozptýlení a spoustu úsměvů na tvářích. Čerti s Mikulášem měli i knihu hříchů a hledali v ní případné hříšníky. Kupodivu naše kniha hříchů byla téměř prázdná, až na pár drobností, které na sebe sami obyvatelé domova prozradili – upovídanost, občas vybíravost v jídle nebo „lenošení“ v posteli celý den.

Našich seniorů se čerti doptávali, zda chtějí jít s nimi do pekla nebo s Andělkou do nebe. Divili byste se, ale docela dost seniorů prohlásilo, že klidně půjdou do pekla, že tam bude teplo. Když jim ale čerti řekli, že v pekle se musí pracovat, tak obrátili, a že raději zůstanou tam kde jsou nebo, že tedy půjdou s Andělkou 😊.

Tak Vám tedy nevím, jak ti čerti nakonec dopadli, troufnu si tvrdit, že u nás v domově nikoho „neulovili“ a odešli s prázdnou😊.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti