Upravit stránku
05. 12. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Společné setkávání generací

 

Už nějaký ten „pátek“ spolupracuje náš domov se ZŠ V Pohybu v rámci tzv. „mezigeneračního setkávání“. V rámci tohoto projektu za seniory do domova pravidelně docházejí děti z uvedené školy a cca 1 x za měsíc společně tráví dopoledne. Povídají si, společně něco tvoří nebo si zazpívají písničku. Takto to fungovalo běžně před „dobou covidovou“. Pak nastala vynucená pauza a my se teď snažíme na tradici navázat.

V letošním školním roce už došlo ke dvěma společným setkáním. Při prvním  setkání v říjnu 2022 se děti seznamovaly s našimi seniory a senioři s dětmi a vyráběli společně hmyzí hotel – výsledek jejich společného tvoření si můžete prohlédnout na fotkách 😊. Při druhém setkání, které proběhlo 2.12. děti společně se seniory vyráběli klubíčka a bambulky, ze kterých se závěrem vytvořil jeden krásný „bambulkový“ věnec pro náš domov a druhý pro školu.

Moc děkujeme dětem a jejich paním učitelkám za návštěvu a těšíme se na další v lednu 2023.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti