Upravit stránku
10. 10. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Poděkování za sbírku krásných zvonečků.

Náš domov se od letošního léta může pochlubit krásnou sbírkou zvonečků. A kde se sbírka vzala? Domovu jí věnoval náš klient pan Vincenc z oddělení D7.

Pan Vincenc se sbírání věnoval dlouhá léta. V mládí sbíral angličáky a po padesátinách začal sbírat zvonečky. Část sesbíral sám a část získal jako dárek od rodiny a kamarádů. Celá sbírka čítá dnes více jak 340 zvonečků. Více jak polovinu zvonečků si můžete prohlédnout v prosklené spojovací chodbě domova a další části sbírky jsou umístěny na oddělení D7, D6 a D1.

Od zvonečků už to je jen kousek k Vánocům a betlémům. Betlémy byla další radost pana Vincence. Pan Vincenc své betlémy sám vyřezával z překližky dle tištěných předloh a pak je sestavoval. Část z nich je opět možné vidět na oddělení D7.

Jménem Domova pro seniory U Kostelíčka Pardubice panu Vincencovi mockrát děkujeme. Jsem rádi, že díky němu se ze zvonečků a betlémů mohou těšit jak naši obyvatelé domova, tak i příchozí návštěvy.

Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout sbírku u pana Vincence doma a pak tak, jak jí máme nyní my v domově.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti