Upravit stránku
12. 07. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Písničky dvou populárních barytonů.

Dne 7. 7. 2022 k nám přijel p. Šimon Pečenka a potěšil naše klienty písněmi dvou velmi známých barytonistů.  V podání pana Pečenky jsem si mohli vyslechnout třeba písničku: “Já se dnes dopoledne žením“, „Dobrou noc“, „Irská ukolébavka“, „Do tmavého převléklo se nebe“, „Duben, první duben“ a spoustu dalších.

Poznali jste, koho písničky nám pan Pečenka zpíval? Pokud typujete Milana Chladila a Rudolfa Cortése, tak typujete dobře.

Pan Pečenka nejen zpíval písně těchto dvou umělců, ale také nám sdělil zajímavé informace z jejich osobního i profesního života. Dozvěděli jsme se, že tatínek Rudolfa Cortése pocházel z Čech a maminka se jmenovala Mercedes, ta vůbec nebyla z Čech.  S otcem Rudolfa se seznámila v Uruguayi, kde její rodina žila a on tam pracoval jako bednář při stavbě pivovaru.

Rodina se přestěhovala do Čech, ale otec Rudolfa zemřel a maminka sama péči o děti nezvládla. Rudolf Cortés i jeho bratr skončili v sirotčinci. Naproti tomu Milan Chladil zažil krásné dětství jako jedináček v Brně.  Oba spojovalo přátelství a láska k hudbě. Milan Chladil bral Rudolfa Cortése na svá turné i v době, kdy Rudolf Cortés byl již nemocný a život mu ztěžovala Alzheimerova choroba.

Velká část písniček z repertoáru obou umělců je natolik známá, že si v průběhu vystoupení pana Pečenky zpívali snad všichni naši klienti, kteří se na vystoupení přišli podívat 😊.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti