Upravit stránku
20. 01. 2023Domov pro seniory U Kostelíčka
Pavel a Pavel Šálkovi.

Máte rádi lidovky? A máte rádi folk a country? U nás v domově ano. Jestli si teď říkáte, že máte rádi oboje, ale naráz si to nemůžete v jednom koncertě užít, tak neznáte vystoupení Pavla a Pavla Šálkových.

Pánové Pavel a Pavel jsou otec se synem, kteří mají oba rádi hudbu a ač každý hraje trochu jiný žánr, tak společnými silami vytvořili krásné hodinové vystoupení. Při jejich hraní jsme měli možnost si poslechnout krásné lidovky i folkové a country písničky.

A co, že nám to hráli? Např. písničku od Karla Plíhala “Ráda se miluje“, od Ivo Jahelky „Nejsme všichni svatí“ nebo lidovky „Mariánko, Mariánko“, „Za tú horú za vysokú“, „Od Třeboně“, „Kdyby byl Bavorov“, „Náchodský zámeček“, … a takto bychom mohli pokračovat dlouho a dlouho.

Za zmínku určitě stojí i několik méně známých písniček. Mezi ně patří např. „Zafúkané“ a „Kramářko Hlinecká“. Tyto dvě písničky nikdo z nás neznal. Od pana Pavla Šálka mladšího jsem se dozvěděli, že jsou to lidovky, které hraje nejen sólově, ale také společně s cimbálovkou Kobylka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti