Upravit stránku
18. 07. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Není dravec jako dravec.

V říši zvířat najdete spoustu druhů dravců. Náš domov navštívili draví ptáci a sovy, které k nám přivezli manželé Jirsovi.

Na návštěvu k nám tedy přijeli Čika, Terezka, Gina, Vilda, Péťa, Lucka, Sisi nebo Gira. To nejsou jména dětí či známých našich uživatelů. To vše jsou jména ptáků, které jsme měli možnost u nás v domově nejen vidět, ale také si pohladit.

Víte, že třeba výr velký klidně uloví lišku, zajíce nebo i kachnu?  Myslíte si, stejně jako většina z nás, že sovy létají jen v noci? V reálu tomu tak není. Pokud má chovný pár uživit svá 3-4 mláďata, tak se musí pořádně „ohánět“ a lovení v noci by mu vůbec nestačilo. Sovy tedy opravdu létají i ve dne a umí ulovit i větší zvíře než jen myš.

Kromě výra velkého byla dalším zástupcem sov sova pálená s krásným jménem Terezka. Sova pálená patří mezi naše nejvzácnější sovy. V přírodě zbývá už jen 20 posledních párů a každý rok jich ubývá – nemají kde hnízdit a vlivem užívání jedu na myši a hraboše se tráví i tyto sovy. Asi by bylo potřeba začít je více chránit, ale to by byl jiný příběh .

Káně Harissovo Gina, které je schopné ulovit i srnčí, předvedlo skvělé letecké kousky a trošku „vyděsilo“ i naše kolegyně, když si na pokyn sokolníka pana Jirsy vybralo na přistání jejich hlavu. Vše, ale bylo bezpečné a káně i kolegyně “přežily“ bez úhony 😊.

Manželé Jirsovi nám o každém svém opeřeném miláčkovi sdělili spoustu a spoustu informací. Ukázali nám, že opravdu platí to, že když se ke zvířeti chováte s respektem a ono se u vás cítí bezpečně, tak vše funguje a zvířata vypadají spokojeně Dokonce se dá odhadovat, že zvířata vystupování mezi lidmi baví a užívají si ho.

Děkujeme za návštěvu a doufáme, že se potkáme nejdéle za rok znovu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti