Upravit stránku
07. 02. 2023Domov pro seniory U Kostelíčka
"Nejdeš mi z hlavy jako verš".

„Nejdeš mi z hlavy jako verš“ je nejen báseň od Miroslava Floriána, ale také název komponovaného literárně hudebního pořadu v podání pana Josefa Vrány a smyčcového Dua Alto. „Že jste o tom neslyšeli?“ Přiznám se, já také ne. Je velká škoda, že tento krásný pořad nemá větší publicitu, protože stojí za to si ho poslechnout.

Pan Josef Vrána recituje verše českých básníků a na smyčcové nástroje ho doprovází dvě dámy, které si říkají Duo Alto. A my jsme v domově měli 2. února možnost si celý pořad vychutnat. V podání pana Vrány jsme tak slyšeli básně Miroslava Floriána – „Nejdeš mi z hlavy jako verš“, Jana Skácela –„Zlatá brána“, „Co zbylo z anděla“, „Vítr jménem Jaromír“, Václava Hrabě – „Infekce“, „Jam Session“, ukázku se sbírky „Blues pro bláznivou holku“ nebo báseň „Píseň“ od Karla Tomana a mnoho dalších.

Na violu nám hrála Dana Landová a na violoncello Dita Holá. Obě dámy jinak působí ve Filharmonii Hradec Králové. V jejich podání jsme slyšeli ukázky například z děl J.S. Bacha, A. Dvořáka nebo třeba E. Morriconiho. Náš improvizovaný koncertní sál byl plný a všichni pozorně celý pořad sledovali a poslouchali. Bylo to opravdu skvělé.

Pokud na Vás někde „vykoukne“ titulek „Nejdeš mi z hlavy jako verš“, zbystřete, a pokud se bude jednat o pořad v podání Josefa Vrány a Dua Alto, neváhejte a běžte si ho užít 😊.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti