Upravit stránku
21. 03. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Návštěva Krajské knihovny v Pardubicích.

Dne 18. 3. 2022 jsme se s klienty oddělení D4 vydali na exkurzy do Krajské knihovny v Pardubicích. Proč právě knihovna? Naší návštěvou jsme si chtěli připomenout, že už od roku 1955 je březen měsícem knihy.  Po roce 1989 sice měsíc knihy téměř zanikl, ale naštěstí se ho podařilo zachránit. Dnes je březen měsícem knihy a internetu. Internet a další podobná media jsou sice všude kolem nás, ale tištěná kniha má stále své kouzlo a dokáže toho hodně nabídnout. Toto všechno jsme chtěli našim klientům návštěvou v knihovně připomenout.

Hned po našem příchodu se nás ujala paní Slavíková. Přivítat se s námi přišla i paní ředitelka knihovny. Pak už jsme vyrazili do tajemných prostor knihovny. Navštívili jsem čítárnu, oddělení odborné literatury, beletrie nebo také regionální studovnu. Paní Slavíková nám ukázala i některé zajímavosti knihovny – prosklený průhled na středověkou studnu a zbytky hradeb nebo původní dřevěný strop, kde jsou trámy impregnovány volskou krví. Dozvěděli jsem se spoustu zajímavostí o knihách, o tom, že knihovna má i své speciální oddělení pro děti nebo hudební oddělení. To sídlí v nově zrekonstruovaných prostorách na Příhrádku. Z knihovny jsme se také mohli pokochat krásnými výhledy na staré město. Všem se nám v knihovně moc a moc líbilo.

Při odchodu jsme se domluvili na další spolupráci, kdy bychom rádi využili možnost půjčování nejen knih, ale i audionahrávek pro naše klienty. Paní Slavíková nám také nabídla možnost využít specializovaných pořadů hudebního oddělení. Nabídek knihovny rádi využijeme a těšíme se na další spolupráci.  

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti