Upravit stránku
22. 06. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Muzikoterapie a bouřka.

Zní Vám toto slovní spojení zvláštně? Možná ano, ale v reálu je to velmi jednoduché. Existuje totiž spoustu hudebních nástrojů, kterými jde velmi dobře imitovat zvuk bouřky, hromu, deště. Podobné nástroje nám na muzikoterapii vozí i naše muzikoterapeutka paní Votkeová.

 

Za pomoci těchto nástrojů si klienti z oddělení D1 a D4 mohli sami vyzkoušet, jaké to je „udělat“ bouřku. Tušíte, jak se tyto nástroje jmenují? Mají opravdu velmi zvláštní názvy, ale jejich zvuk je úžasný. Patří mezi ně např.: hromová hůl, mořský bubínek, hromový bubínek nebo samsula. Těmito nástroji jsme si tak všichni společně vytvořili úžasnou hudební kulisu. Někdo v ní slyšel zmiňovanou bouřku a někdo třeba příboj moře.

 

V druhé půlce muzikoterapie se pak už zpívalo. Na oddělení D1 to byly lidovky a na D4 převážně folkové a country písničky. Na oddělení D4 jsme zjistili, že je zde hodně klientů s hudebním nadáním. Domluvili jsme se tedy, že na příště si připravíme zpěvníky a zpívání folkových a country písniček se budeme věnovat po celou dobu muzikoterapie.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti