Upravit stránku
04. 08. 2020Domov pro seniory U Kostelíčka
Pravidelná Muzikoterapie dne 4.8.2020.

Dne 4. srpna 2020 jsme se sešli s paní Votke na pravidelné muzikoterapii. Pravidelná setkání narušila pandemie, a tak panovala oboustranná radost ze setkání po dlouhých šesti měsících.

První část muzikoterapie začala nabídkou hudebních nástrojů. Každý z uživatelů si vybral hudební nástroj, na který pak v první polovině terapie hrál. Jednalo se o ozvučená dřívka, bubínky, chrastící vajíčka a další.  Uživatelé si měli vzpomenout na písničky, které ve svém textu mají nějakou barvu. A tak zazněly písničky,  jako např. Holka modrooká, Červený šátečku, Zelená je tráva a další.

V druhé polovině nás pak paní Votke seznámila s hudebními nástroji jako je šamanský buben, který nás přenesl hluboko do amazonského pralesa. Následovaly nástroje sansula, koshi zvonky a oceánový buben. Při hře na oceánový buben jsme si připadali jako na letní dovolené u moře. Všechny tyto nástroje měly jednu společnou vlastnost a to, že se používají na uspávání jak dětí, tak i dospělých. Uživatelé si hru na všechny tyto nástroje mohli vyzkoušet. Všem se muzikoterapie moc líbila. O tom svědčí věta, která zazněla mezi uživateli „Ta paní je hodná, nechala nás všechno zkusit“.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti