Upravit stránku
24. 03. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Máte rádi zvířata?

My ano. Jakákoliv zvířecí návštěva vždy vykouzlí úsměv na rtech našich klientů i zaměstnanců. Jsme tedy moc rádi, že nás pravidelně navštěvuje paní Němcová se svou kolegyní ze „Zvěřince na statku.“ Paní Němcová s paní Hámkovou už nám při předcházejících návštěvách přivezly čtyři pejsky a dvě kočičky, které byly v letošním roce novinkou. S napětím jsme očekávali jejich příjezd a sledovali, zda do „zvěřince“ přibylo nějaké další zvířátko.

A ono opravdu přibylo. Nově k nám přišel i velmi netradiční návštěvník. Toto zvířátko můžete spíše spatřit v ZOO, než na procházce po české vesnici. K psím a kočičím návštěvníkům přibil malý surikatí kluk. Ano, čtete dobře. Navštívila nás surikata. Maličký Marabu doplnil psí a kočičí smečku. Marabíčka si jako úplné surikatí miminko adoptovala fenka Lily a ta mu také u nás dělala společnost. Klienti z oddělení D1 a D2 tak měli jedinečnou příležitost se pomazlit, pohladit a pohrát si s pejsky Lily, Safirkou, Febbí a Nerem, kočičími slečnami Yndiankou a Esminkou a malou surikatu. Ze surikaty byli klienti velmi překvapeni. Většina z nás neměla do této chvíle možnost nejen vidět surikatu takto z blízka, ale dokonce si jí i pohladit. Pro Esmínku to byla první cesta mezi klienty. Esmínka je cca půlroční kočička, která se učí být terapeutickou kočkou. Svou premiéru zvládla na výbornou. Ostatní zvířátka jsou v terapeutické práci už ostřílení matadoři. 

Dvouhodinové setkání uteklo jako voda a najednou byl čas se rozloučit. Zvířátka a jejich paničky čekala ještě dlouhá cesta domů až k Vilémovu. Naši uživatelé byli z návštěvy nadšení a už se ptají, kdy přijedou zvířátka znovu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti