Upravit stránku
17. 02. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Masopust na oddělení D6.

Masopust patřil v minulosti neodmyslitelně k zimě a zimním radovánkám. Tradice masopustu se však pomalu začala vytrácet. Až v posledních letech dochází v mnoho obcích k obnově této tradice. I my jsme chtěli našim klientům připomenout něco málo z jejich mládí, a proto se začal počátkem února chystat masopust i na oddělení D6. 

Při aktivizačních činnostech se vytvářeli nádherné škrabošky, vyráběli se úžasné papírové růže, připravovala se výzdoba oddělení a nechyběla ani příprava kostýmů.

16.2. pak přišel ten den D, tedy možná den M 😊. Klientky za podpory volnočasové pracovnice zadělaly koblihové těsto a pak už se jen plnilo, válelo a smažilo. Připravená mísa byla za chvíli plná do zlatova usmažených koblih, srdce (no a možná i žaludek) se na ně jen smálo. Další skupinka klientek s druhou aktivizační pracovnicí nafukovala balonky a „dolaďovala“ výzdobu terasy na oddělení D6.

Od 13.30 vypuklo vlastní masopustní veselí/posezení. Terasa byla krásně nazdobená a všude se linula vůně koblížků. To si nenechalo ujít 18 klientů z oddělení. Když přišel poslední klient, nezbylo u dlouhého stolu už ani jedno místečko. Ke koblížkům se podávala káva, povídalo se o tom, kdy a proč se slaví masopust. Vzpomínalo se na masopustní průvody v dětství a mládí našich seniorů. Zkoušeli jsme si vzpomenout na typické masopustní masky. Vzpomněli jsem si na masku medvěda, kobyly, smrťáka, kominíka, řezníka, ševce či vůdce celého masopustního veselí Laufra. Také se povídalo o krásné tradici masopustu ve skanzenu na Veselém kopci. K tomu všemu hrály lidovky. Nezapomnělo se ani na ty klienty, kteří se nemohli osobně přijít podívat. Pracovnice oddělení je obešly ve svých masopustních převlecích a donesly jim koblížek přímo na pokoj. Trochu z masopustu tak mohli ochutnat všichni 😊.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti