Upravit stránku
24. 04. 2023Domov pro seniory U Kostelíčka

Kůzle nebo jehně?

Možná se ptáte, proč tato otázka, vždyť je to přeci jasné, a každý to pozná.

A ono je to kupodivu jinak. Přesto, že každé mládě je jiné, tak si ho dnes děti v mateřských školkách pletou. Prostě nemají možnost „naživo“ nikde kozu a ovečku vidět.

I někteří senioři už dlouho tato mláďata neviděli,  a tak Vám prozradím, že i někteří z nás na začátku návštěvy nepoznali, které mládě je které. Ale na konci už jsme to bezpečně věděli 😊. Na vlastní oči jsme viděli, že jehňátko je jiné než kůzlátko a kuře není kačenka.

A jak se to stalo? Poměrně jednoduše. Skvělá paní Němcová s paní Hámkovou ze Zvěřince na statku nám je přivezly ukázat. Pro nás to bylo jednoduché, ale pro dámy už složitější. Ony totiž nejsou žádní „troškaři“ a do domova přivezly:

čtyři jehňata, pět kůzlat, jedno prasátko Pepinu, kuřata, kachňata, housata, morčata, a jednoho psa, který to vše hlídal 😊.

Naši senioři měli možnost si všechna zvířátka pohladit a pomazlit. To bylo úsměvů, mazlení a povídání na celé dopoledne. Na přiložených fotkách se můžete podívat, jaké to bylo.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti