Upravit stránku
20. 10. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Koňská návštěva.

Myslíte si, že koně můžete potkat jen na vesnici? Maximálně ve městě při nějaké speciální akci na podporu dostihového sportu? Ráda bych vám ukázala, že i jinde to je možné. A kde? No třeba u nás v domově 😊.

Dne 12. 10. 2022 náš domov navštívili dva poníci Týno a Engy. Poníky k nám přivezla paní Němcová s paní Hámkovou ze Zvěřince na statku. Poníci navštívili oddělení D8, které se specializuje na péči o klienty s Alzheimerovou nemocí. Poníci navštívili klienty nejen ve společenských prostorech, ale zašli za nimi i na pokoje. Pohladit si koníka nebo ho podrbat za ušima tak mohli i klienti, kteří jsou upoutáni na lůžko. Tolik překvapených očí a úsměvů na tvářích jsme dlouho neviděli. Kupodivu i klienti, kteří moc nestojí o návštěvu pejska nebo kočičky, měli z poníků radost a někteří i tak velkou, že po dlouhé době mluvili, a navazovali s koníkem kontakt.

Týno a Engy byli úžasní a zvládli i cestování výtahem. Dle slov paní Němcové byli poníci zvyklí dosud „pracovat“ spolu. Protože jsme chtěli navštívit co nejvíce klientů z oddělení D8, koníci se rozdělil a každý navštívil jiná patra oddělení. Ani to je nerozhodilo a pracovali jako naprostí profesionálové 😊.

Děkujeme za návštěvu poníkům, jejich paničkám i nadačnímu fondu Ježíškova vnoučata, který pomáhá s realizací těchto návštěv po finanční stránce.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti