Upravit stránku
30. 04. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Jak to bylo na Titaniku.

O příběhu ztroskotané zaocenské lodi Titanik slyšel snad každý. Spousta z nás viděla film o Titaniku, ať už ten z roku 1958 – „Zkáza Titanicu“ nebo kultovní film z roku 1997 „Titanic“. Víme, ale opravdu co se vlastně stalo?

Jak to na Titaniku opravdu vypadalo, jaká byla realita a co je fikce filmařů, o tom všem nám 28. 4. 2022 popovídala paní Bc. Dana Šimková. Paní Šimkové se tématu Titaniku věnuje už více jak 20 let a ví o něm velké množství ověřených informací.

Všichni jsme se tak najednou pomyslně ocitli na palubě Titaniku a poslouchali reálný příběh této obrovské lodi. Dozvěděli jsme se informace o plánech na výrobu, o vlastní výrobě, zpuštění na vodu, a i o shodě nešťastných náhod v den, kdy došlo k potopení Titaniku. Paní Šimková nám v kapitánském kostýmu zprostředkovala i ukázky příběhů skutečných pasažérů a popsala nám do té doby nevídaný luxus pro cestující. Luxusu se dostalo i pasažérům třetí třídy. 

Pro pobyt po celou cestu do Ameriky byla loď skvěle vybavena. Horší to už bylo s potřebným vybavením pro případ ztroskotání. To se nakonec ukázalo jako stěžejní – na lodi chyběly dalekohledy, byl zde nedostatek záchranný člunů, nebyla věnována dostatečná pozornost hlášením o ledovcích,  … Muže zaujali především technické informace z výroby či ze strojovny.

Paní Šimková také uvedla na pravou míru několik nepravd, které se objevily ve filmech, ale pro uměleckou zápletku byly důležité.

Čas utíkal jako voda a my stále měli co poslouchat.  Když jsme se loučili, mluvilo hodně klientů o tom, že si budou muset znovu pustit film. Teď už na něj, ale budou koukat trochu jinak 😊.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti