Upravit stránku
08. 08. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Hudební duo Pavel & Pavel.

V pondělí 1. srpna nás poprvé navštívilo duo Pavel a Pavel. Jednalo se o otce a syna, kteří mají hezké příjmení Šálkovi. Pavel Šálek st. hrál střídavě na kytaru, foukací harmoniku, bendžo a zpíval. Jeho syn hrál na housle a taktéž zpíval. Zatím co panu Šálkovi st. bylo zřejmě lépe v žánru folkovém a v písničkách jeho mladí, tak jeho syn se cítil lépe v druhé polovině, kdy zazněly folklorní písně.

 

Během hodiny, která utekla neskutečně rychlým tempem, tak zazněly písně jako Cikánka; Sbohem lásko; Hospůdka, hospůdka malá; Už koníček pádí; Na tu svatú Katerinu; Husličky; To všechno odnes čas; Pramínek vlasů; Džamore, džamore; Vínečko bílé; Beskyde, Beskyde; To ta helpa; Panenka; Hluboká vráska a mnohé další.

 

Tímto bychom rádi poděkovali za krásné zahájení nejen nového měsíce, ale i pracovního týdne.  Budeme se brzy těšit na další shledání, a to buď v tomto složení, nebo v rámci cimbálkové muziky Kobylka, kde hraje Pavel Šálek ml. Cimbálková muzika Kobylka již u nás v minulosti hrála a taktéž jako dnes sklidila velký úspěch.

 

Závěrem bych chtěla dodat, že je moc hezké, když otec a syn mají stejnou vášeň pro tak krásnou hudbu. Je úžasné být u toho, když se naši senioři stávají součástí této jedinečné atmosféry.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti