Upravit stránku
01. 03. 2023Domov pro seniory U Kostelíčka
Hadi, kočky, ještěrky, ... prostě zooterapie jak má být.

Dne 21. 2. 2022 měli klienti oddělení D4 a D7 opět možnost užít si příjemné chvilky se zvířaty ze Zvěřince na statku.  Paní Němcová a Hámková tentokrát dovezly ukázat nejen pejsky a kočky, ale také agamy, hady a želvičky.  Kočičí návštěvníci byli dva kočičí kluci, kteří se teprve učí jezdit za lidmi, a tak byli trochu víc ostražití a nechali se hladit jen chvilku. O to víc bylo možné hladit a mazlit pejsky.  

Ač se to nezdá, tak se jde dobře pomazlit i s želvičkou či agamou. A protože máme i spoustu statečných klientů, tak si mnozí z nich pohladili i hada. Část z nich si hada nejen pohladila, ale i podržela v ruce nebo si ho nechali položit kolem krku 😊.

O želvičkách jsme se dozvěděli, že to, co je občas vidět v nějaké kreslené pohádce, že se želva svlékne ze svého krunýře, ve skutečnosti není možné. Želvička by bez krunýře zahynula. Dokonce i větší prasklina krunýře může být pro želvu velmi nebezpečná. Naopak, had se ze své kůže může svléknout, a nejen jednou za rok, ale třeba i každé dva měsíce. Prostě tak, jak on potřebuje. Svlékání hadí kůže jsme viděli na vlastní oči. Had, kterého s sebou paní Němcová přivezla se rozhodl, že se během návštěvy u nás začne svlékat, a tak jsme mohli hadí svlékání vidět „v přímém přenosu“. Pro spoustu z nás to byl velmi zajímavý zážitek.

 

Na úhradu návštěvy zvířecích kamarádů nám přispěli žáci a zaměstnanci Sportovního gymnázia Pardubice, za což jim patří velké díky.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti