Upravit stránku
28. 04. 2021Domov pro seniory U Kostelíčka

Charitativní koncerty Komorní filharmonie Pardubice.

Charitativní koncerty Komorní filharmonie Pardubice

 

Dne 30. března 2021 mne kontaktoval p. Šlajs s nabídkou možného uskutečnění dvou charitativních koncertů pro náš domov. Nabídku jsem ráda přijala a dne 13. dubna se  koncert žesťového kvintetu Komorní filharmonie Pardubice skutečně realizoval. Zazněly skladby od G.F. Händla, W.A. Mozarta, české lidové písně, lidové písně z Moravy, The Beatles a Bee Gees a další. I když vystoupení proběhlo za mimořádných protiepidemických opatření, tak jsme po 215 dnech zažili opět ten krásný pocit plný euforie, dobré nálady a pocitu dobře stráveného času. Když jsem při koncertu hleděla do tváří spokojených seniorů, tak jsem opět zažila pocit štěstí a radosti z něčeho mimořádného. Nestává se totiž příliš často, aby v tak komplikované době měli naši senioři možnost být na koncertu takto skvělého hudebního tělesa. Doufám, že se vše snad pomalými kroky začíná opět vracet do starých kolejí a naši uživatelé si budou moci užívat různých vystoupení, tak jako dříve. Bylo nám ctí, že po tak dlouhé době jsme mohli zahájit právě koncerty od Komorní filharmonie Pardubice, která je jedním ze špičkových českých orchestrů.

 

Podruhé nás pak navštívila Komorní filharmonie Pardubice dne 22. dubna. Tento druhý koncert byl zaměřen na skladby z muzikálů, které většina z nás velmi dobře zná. Na úvod zazněla melodie  Mackie  Maser z muzikálu Krejcarová opera. Následovaly melodie z muzikálů Zpívání v dešti, My Fair Lady, West Side Story, Hello, Dolly, Fantom opery a další. Z české tvorby pak zazněla melodie z muzikálu Noc na Karlštejně a Starci na chmelu. Právě z tohoto muzikálu byla zahrána na úplný závěr  píseň Den je krásný. A takový den jsme díky filharmonikům skutečně měli. Rádi bychom popřáli pardubickým filharmonikům a nejen jim, aby se i oni mohli vrátit k životu před covidem. Aby jim tleskaly plné sály diváků, jak u nás v Čechách tak po celém světě. Držíme vám pěstí a ještě jednou děkujeme za váš charitativní počin, kterým jste vykouzlili úsměvy na tvářích našich seniorů.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti