Upravit stránku
06. 01. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
Canisterapie - pejsci mezi námi.

 

Canisterapie na D7 a D8

 

Dne 6. 1. 2022 jsme měli opět možnost přivítat v našem zařízení paní Němcovou a Hámkovou s jejich úžasnými čtyřnohými psími společníky.  Fenečka Safirka, navštívila oddělení D7. Nero, Feebe a Lily navštívili oddělení D8.

 

Nejen lidé, ale i pejsci mohou mít složitý osud. O tom svědčí i příběh psí slečny Lilinky, kterou nalezla její majitelka v popelnici jako naprosto malinké a vysílené štěňátko. Fenka je velká bojovnice, a i přes svůj nelehký vstup do psího života, je z ní dnes úžasná psí dáma, která pomáhá lidem s handicapem. Safirka to také neměla jednoduché. Panička si jí brala z psího útulku cca v jejím jednom roce života. Do té doby byla fenka opuštěným štěnětem. Safirka nezahořkla a neztratila důvěru k lidem a dnes jí baví dělat lidským páníčkům radost.

 

Všichni pejsci pomohli navodit velmi příjemnou atmosféru při dopoledním setkání. Pejsci se věnovali jak klientům ve společenských místnostech, tak za   některými zašli i na pokoj.

 

Pohlazení pejsků, jejich „živost“ nebo i jen pozorování pejska při plnění úkolů skvěle napomáhá aktivizaci našich uživatelů. Psí kamarádi jsou vítaným rozptýlením a zdrojem dobré nálady.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti