Upravit stránku
06. 03. 2023Domov pro seniory U Kostelíčka

Benátky nebo Rio de Janeiro?

Jestli podle fotek usuzujete, že jsme s našimi seniory navštívili karneval v Benátkách nebo Riu de Janeiru, tak se pletete 😊. Karneval jsme uspořádali u nás v domově.

A co by to bylo za karneval bez masek a tance. Přípravy masek na první karneval v našem domově začaly už na začátku února. Někde se vyráběly kostýmy pro celé skupiny pohádkových postav, někde jen pro jednotlivé postavy. Do příprav se zapojila všechna oddělení. Kdo nevyráběl masky, tak připravoval občerstvení.  Karneval měl skvělou atmosféru a došlo i na taneček za doprovodu pana Gruntoráda a jeho kolegy. V našem karnevalovém reji se objevila Sněhurka a sedm trpaslíků, Červená karkulka, námořníci, loupežník, pan král, indiáni, selka, vodnice, jeptiška, tučňák, mušketýr, bludička, kankánové tanečnice, … však se sami podívejte na přiložené fotky.

Maškarní rej se odehrál dopoledne na terase oddělení D6 a odpoledne ještě masky obešly i naše méně pohyblivé klienty přímo na pokojích.

No a co ty kankánové tanečnice? Nejen, že šlo o karnevalové masky, ale také sedm volnočasových pracovnic nacvičilo v rekordně krátkém čase (pět jednohodinových zkoušek) kankánové taneční číslo pro naše uživatele. Tímto tanečním vystoupením překvapily všechny přítomné, a že se jich na karnevalu sešlo opravdu hodně.

Děkuji tímto všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu prvního karnevalu v našem domově, ale zejména odvážným kolegyním, které se s vervou pustily do nácviku a pak i vlastního vystoupení.

Díky a těšíme se na další 😊

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti