Upravit stránku
07. 06. 2023Hrdinová Štěpánka

Ve středu 7. června 2023 se ráno senioři našeho domova setkali již po třetí s dětmi z MŠ Safari v rámci projektu „Senioři staví s dětmi“, jehož náplní je mezigenerační propojení skrze společné hraní.

Během první aktivity jsme se pěkně všichni zahřáli a zopakovali si barvy. Druhá aktivita již byla více o komunikaci, povídání, fantazii a kreaci. Senioři vzpomínali a vyprávěli dětem, jakým způsobem trávili prázdniny a co zažili. Hodně seniorů vzpomínalo na pasení krav, na sbírání jahod, malin a ostružin, na práci na zahradě a jak rodičům pomáhali, jeden dědeček zavzpomínal na svoji vášeň – kanoistiku. V rámci skupinek se potom pustili do společného stavění louky, kytiček, jahodových záhonů, paseky, kde nechyběl ani traktor, dále zahrádek, a nakonec jedné lodě. Poslední aktivita byla ale nakonec asi nejlepší. Kouzelný bazén jsme naplnili vším možným a zajímavým – kapříky, bílou čokoládou, objevily se schůdky, plavčíci, sanitka pro případnou nehodu, různé věže, krokodýl a žralok, a mnoho dalšího. Fantazie dětí seniory překvapila, stejně tak rychlost a jejich šikovnost během stavění.

Naše poslední setkání v rámci uvedeného projektu bylo skvělé, senioři byli nadšeni, povídání a společnost dětí si moc užili.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti