Upravit stránku

POSKYTNUTÍ UBYTOVÁNÍ

 

Poskytujeme ubytování ve čtyřech jednopodlažních budovách s výtahem. K dispozici máme 147 jednolůžkových pokojů a 3 dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením. Každý pokoj má signalizační zařízení. Součástí vybavení pokoje je polohovací lůžko, křeslo, noční stolek, stůl, židle a vestavěná skříň. Ubytování zahrnuje také topení, teplou a studenou vodu, elektrický proud, úklid, praní, drobné opravy ložního a osobního prádla a žehlení. 

POSKYTNUTÍ STRAVY

 

Poskytujeme celodenní stravu, která je zajišťována tabletovým způsobem ze zařízení Sociálních služeb města Pardubice - ze stravovacího provozu Domova pro seniory U Kostelíčka Pardubice. Výběr je ze 7 diet. Strava odpovídá věku, zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování seniorů. 

POMOC PŘI ZVLÁDÁNÍ BĚŽNÝCH ÚKONŮ PÉČE O VLASTNÍ OSOBU SE ZEJMÉNA PROVÁDĚJÍ TYTO ÚKONY:

  • pomoc při oblékání a svlékání včetně speciálních pomůcek, pomoc při přesunu na lůžko nebo vozík
  • pomoc při vstávání a uléhání na lůžko, pomoc při podávání jídla a pití
  • pomoc při prostorové orientaci, samostatném pohybu ve vnitřním i vnějším prostoru.

 

Uživatel sám rozhoduje, kdy a jakou pomoc bude chtít. Vše je specifikováno v individuálním plánu. Úkony jsou zajišťovány v celém areálu zařízení vlastními zaměstnanci. 

POMOC PŘI OSOBNÍ HYGIENĚ NEBO POSKYTNUTÍ PODMÍNEK PRO OSOBNÍ HYGIENU

Pomoc je zajišťována v koupelnách u pokojů nebo ve společných koupelnách zařízení těmito úkony:

  • pomoc při běžných úkonech osobní hygieny
  • pomoc s celkovou hygienou těla
  • pomoc při použití WC
  • denní péče o vlasy

Úkony se zajišťují podle individuálních plánů uživatelů, uživatel si sám podle svých schopností rozhodne, jaký úkon mu bude poskytnut.

Dále do zařízení dochází 1 x týdně kadeřnice a 1x týdně pedikérka. Služby jsou prováděny buď u lůžka uživatele nebo v místnosti k tomu vybavené. 

ZPROSTŘEDKOVÁNÍ KONTAKTU SE SPOLEČENSKÝM PROSTŘEDÍM

Pravidelně se pořádají skupinové výlety do okolí na přání uživatelů, uživatelé navštěvují kulturní akce, jsou podporováni v kontaktu s rodinou. V zařízení je k dispozici pro uživatele internet. V zařízení funguje Seniorklub, který navštěvují naši uživatelé, ale i senioři ze sídliště Dubina.

SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ ČINNOSTI

Jsou činnosti, jejichž poskytování vede k rozvoji nebo udržení osobních a sociálních schopností a dovedností podporujících sociální začleňování osob. Denně se mohou uživatelé v zařízení zapojit do skupinového cvičení vedené pracovníky domova, které je zaměřené na udržení soběstačnosti. Pracovníci vedou cvičení zaměřené na relaxaci, náhled na mezilidské vztahy a povídání si ve skupině. Jsou rozvíjeny dovednosti k uchování maximální možné soběstačnosti.

AKTIVIZAČNÍ ČINNOSTI

Uživatelům jsou nabízeny činnosti, které podporují jejich aktivitu, myšlení a paměť. Jsou nabízeny kulturní akce, společenská setkání, k dispozici je i práce s počítačem, internetem, paměťová cvičení či pravidelné procházky do okolí. Dále je s uživateli prováděn nácvik a upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností, a to buď při skupinovém či individuálním cvičení. Činnosti jsou zajišťovány vlastními zaměstnanci na pokojích uživatelů a ve společenských prostorách zařízení.

POMOC PŘI UPLATŇOVÁNÍ PRÁV, OPRÁVNĚNÝCH ZÁJMŮ A PŘI OSTRÁVÁNÍ OSOBNÍCH ZÁLEŽITOSTÍ UŽIVATELŮ

Zařízení ve své činnosti respektuje základní lidská práva uživatelů sociálních služeb a jejich nároky vyplývající z dalších platných obecně právních norem. Uživatelé si mohou stěžovat na kvalitu nebo způsob poskytování sociálních služeb. Mechanismus je nastaven tak, aby nebyl uživatel jakýmkoliv způsobem ohrožen. Zařízení má za tímto účelem stanovené zásady, se kterými jsou seznámeni uživatelé i zaměstnanci. Osobní záležitosti zajišťují sociální pracovnice zařízení a doprovody mimo zařízení zajišťuje kontaktní osoba uživatele. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti