Upravit stránku
11. 01. 2023Hrdinová Štěpánka

Ve středu 11. ledna 2023 se ráno senioři našeho domova opět setkali s dětmi z MŠ Safari, tentokrát ale ne na pravidelném cvičení, ale při zvláštních aktivitách v rámci projektu „Senioři staví s dětmi“. Hlavní náplní projektu Nadačního fondu Ninin sen je mezigenerační propojení skrze společné hraní, při kterém se využívají kostičky LEGO® DUPLO. Na tomto projektu dále spolupracují společnosti LEGO Group a Mezi námi, o.p.s.

Během první aktivity jsme se navzájem poznali a nejenom to, dozvěděli jsme se, čím by se chtěly děti stát. Děti se zase dozvěděly, čím byli naši senioři. Další aktivita byla pro některé seniory náročná, všichni totiž dostali do ruky kostičku LEGO snad poprvé, kterou měli postupně postavit tak, abychom společně vytvořili „strom přání“. Pravdou je, že se konečný výsledek moc stromu nepodobal! Nicméně vyslovená přání v kruhu jako například: zdraví, být mezi živými, mír, být mezi kamarády, být šťastný, zahřála na srdci.  Na závěr jsme si každý vybral jednu kostičku a postupně jsme vyslovili své jméno, co máme rádi a co pro nás znamená duha, jejíž součástí jsme se nakonec všichni stali. Pro některé děti bylo náročné udělat si představu, co pro ně duha znamená. Zato vyjádřit se, co kdo má rád, nebylo vůbec pro nikoho těžké. V jedné skupince senior poznamenal, že má rád svíčkovou, a tak i některé děti pokračovaly ve výčtu jídel, které mají rády.

U všech aktivit jsme se pobavili bezprostředním reakcím dětí, senioři měli možnost oživit nejenom paměť a zavzpomínat si, ale také trénovat jemnou motoriku. Senioři našeho domova se již na další společné stavění, povídaní a zážitky s dětmi moc těší.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti