Upravit stránku

      O pečovatelskou službu může požádat  sám občan, rodinný příslušník, obvodní lékař, sociální pracovnice, případně opatrovník klienta. K zavedení PS je potřeba sepsat žádost.
 Tiskopisy pro zavedení pečovatelské služby si může žadatel  vyzvednout na kterémkoliv zařízení PS  nebo jsou k dispozici na webových stránkách www.ssmpce.cz 

   Obecné informace poskytne kterýkoliv pracovník pečovatelské služby, konkrétní  pak okrskoví koordinátoři a sociální pracovník.

   Pracovník pověřený jednáním se zájemcem - sociální pracovník ( event. okrskový koordinátor) -  provede prověření sociální situace v domácnosti žadatele o PS  – při žádosti  o poskytování jak terénní, tak i ambulantní služby. Prověření se provádí vždy za přítomnosti žadatele v předem dohodnutém termínu. Při jednání může být přítomna jakákoliv další osoba, pokud s její přítomností žadatel souhlasí (např. rodinný příslušník, soused, kamarád apd.). U zájemců zbavených práv a povinností k právním úkonům,  jedná sociální pracovník vždy s opatrovníkem za přítomnosti žadatele.

Nedílnou součástí pečovatelské služby a jejich nabízených služeb je Linka sociální pomoci , číslo telefonu 602 944 975, která je tu pro Vás každý všední den od 6,30 do 15,00hod. Na tuto linku se můžete obracet se svými dotazy. Okruh pomoci směřuje k zajištění základních životní i zdravotních potřeb, poskytnutí informací o sociálních službách, pomoc lidem v jejich samotě a sociální poradenství ohledně řešení nepříznivé sociální situace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti