Upravit stránku

Sociální služby města Pardubic jsou největším poskytovatelem sociálních služeb v kraji a svojí činností v rámci Pardubického kraje navazují na činnost Okresního ústavu sociálních služeb, Centra sociální pomoci a Centra sociálních služeb Pardubice. Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Pardubice, věcně příslušný je odbor Sociálních věcí Magistrátu města Pardubice. Vzhledem k rozsahu poskytované péče patří organizace i k relativně velkým zaměstnavatelům. V zařízeních sociálních služeb pracuje více jak 400 zaměstnanců v širokém spektru pracovních pozic. Nejvíce osob pracuje v přímé péči o uživatele našich služeb, tedy pracovníci v sociálních službách a střední zdravotnický personál.

Naším největším zařízení poskytující pobytové sociální služby domov pro seniory a domov se zvláštním režimem je Domov pro seniory U Kostelíčka, ve kterém pečujeme o 297 uživatelů služeb. Vzhledem k počtu zdravotnického personálu a vybavení domova se domov specializuje na náročnou ošetřovatelskou péči, čemuž odpovídá i struktura uživatelů.

Domov pro seniory Dubina pečuje v rámci pobytové služby domov pro seniory o více než 150 uživatelů služeb. Vzhledem k tomu, že zařízení bylo původně koncipováno jako penzion pro seniory, odpovídá tomu i vnitřní vybavenost pokojů, které obsahují ještě samostatné kuchyňky. Od roku 2007 je zařízení standardním domovem pro seniory a proto prochází postupnou rekonstrukcí, kdy se upravují zejména koupelny, které jsou nyní prostorné a bezbariérové. Velkou předností tohoto zařízení je soukromí velkého počtu jednolůžkových pokojů a krásná zahrada.

Denní stacionář Slunečnice

V Denním stacionáři Slunečnice poskytujeme sociální služby pro dospělé od 18 let a seniory se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního, mentálního nebo kombinovaného postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Služba je poskytována přednostně uživatelům s trvalým pobytem v Pardubickém kraji. Okamžitá kapacita zařízení je 60 míst. Převážnou část kapacity tvoří prostory ve středisku na adrese Artura Krause.

Pečovatelská služba poskytuje sociální služby v domácím prostředí všem potřebným občanům, kteří splňují cílovou skupinu. Služby poskytujeme občanům města Pardubic a smluvních přilehlých obcí. Pro zvýšení dostupnosti služby jsme rozšířili provozní dobu po celý týden až do 22 hodin. 

Domov pro seniory U Kostelíčka 
Domov pro seniory Dubina - zahrada
Pečovatatelská služba - okrsek Dubina
Denní stacionář Slunečnice 
Objekt ředitelství organizace

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti