Upravit stránku
10. 04. 2023Domov pro seniory U Kostelíčka
Putování po Indii.

 

Většina z nás ráda cestuje, někdo po Čechách, někdo po Evropě a někdo i v podstatně exotičtějších destinacích.

Naši senioři už většinou moc cestovat nemohou, a tak se jim snažíme přiblížit cestování alespoň cestopisnými přednáškami s promítáním fotografií. Nejinak tomu bylo i ve středu 5. 4. 2023.

O své cestě nám přišel povídat pan Kunát. Až do zahájení přednášky jsme netušili, kam nás pan Kunát vezme tentokrát.  A „vyjeli“ jsme do Indie. My sice tak trochu vyjeli, ale pan Kunát se z té Indie právě vrátil. Dle svých slov přijel zpět 30. 3. 2023 a ani jeho rodina ještě neviděla fotografie, které tam pořídil 😊.

My měli to štěstí, že jsme fotky viděli jako první, ale také jsme měli možnost poslechnout si „čerstvé“ zážitky z této velmi exotické země jako první.

Indi je země plná krásných staveb, nádherné přírody, divokých zvířat, exotického ovoce, koření a různorodého náboženství. V Indii tak můžete vidět budhistické, hinduistické muslimské, ale i křesťanské chrámy.  Můžete se vydat se do divoké přírody, ale také vidět chudobu a nedostatek základních prostředků k žití.

Od pana Kunáta jsme se dozvěděli, že krom opic jsou zde téměř všude krávy. Nikdo neřeší, že se všude pletou, překážejí, dělají nepořádek, jsou hlučné, … Prostě to vše zvládají s klidem a nestresují se něčím, co prostě tak je a nelze z pohledu náboženství, místní kultury a zvyklostí změnit.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti