Upravit stránku

Poděkování Galerii Café Park Restaurant

Poděkování Galerii Café Park Restaurant.

Dopoledne plné muziky

Dopoledne plné muziky.

Aktivizace v denním stacionáři - duben 2021

V dubnu jsme díky lepšímu a slunnému počasí mohli častěji vyjít na procházky po okolí a vychutnat si jarní vzduch a sluníčko. Senioři dokonce vyrazili na výlet do Apolenky anebo si zpříjemnili dopoledne návštěvou AZ Gardenu, kde již bylo vše připraveno na jarní sázení. Květiny byly krásně rozkvetlé a voněly. Někteří si květiny koupili pro potěšení i domů, pracovníci koupili bylinky i do denního stacionáře. Uživatelé měli konečně také příležitost zapojit se do prací na zahradě. Probíhali přípravy na její revitalizaci a montáž altánu, která byla dokončena na konci dubna. Někteří uživatelé se zúčastnili arteterapie, někteří si něco dobrého připravili ve cvičné kuchyni. Byl zájem o přípravu palačinek s malinami a šlehačkou, dále se špenátem, senioři dali přednost lehkému občerstvení z jablek a pudinku. Každý den také probíhala aktivizace obsluhujících uživatelů v kavárně Slunečnice. Oslavili jsme také narozeniny a svátek uživatelů, pro které pracovníci připravili výjimečný den, kdy se hledal poklad, k jehož nalezení bylo nutné splnit několik úkolů. Během další oslavy propukla bujará diskotéka.  

Charitativní koncerty Komorní filharmonie Pardubice

Charitativní koncerty Komorní filharmonie Pardubice.

Aktivizace v denním stacionáři - březen 2021

         

V březnu nám již počasí přálo a pokud bylo krásné slunné dopoledne, šli jsme se projít po okolí Dukly a Višňovky. Někteří si chtěli ve cvičné kuchyni opět připravit něco dobrého, jedna parta dopoledne připravovala bramboráky, a jak nám všem krásně bramboráky zavoněly, další dvě party si je musely připravit také. Senioři si jedno dopoledne zkusili opět připravit výborná jablka v pudinku s piškoty, které si vychutnali se šlehačkou. Někteří si naopak připravili palačinky s ovocem a šlehačkou.  Uživatelé s mentálním postižením si oběd zpestřili přípravou výborného šopského salátu, který si i někdo několikrát přidal.  Každý čtvtek se pravidelně konala arteterapie, kde tentokrát pracovali uživatelé s keramickou hlínou a vytvořili zajímavé výrobky, které plánujeme vystavit na kavárně Slunečnice a pochlubit se tak naší kreativitou. Jinak po celý měsíc probíhala příprava na jaro a velikonoční svátky. V rámci aktivizační činnosti si každý vytvořil dle svého přání výrobek s jarní či velikonoční tématikou. Dokonce si i sami uživatelé vyrobili ve cvičné kuchyni těsto na přízdoby. Nakonec si někteří výrobky odnesli domů, některé výrobky jsme předali jako poděkování zdravotníkům, kteří pečují o pacienty s covidovým onemocněním. Krásné výrobky se také využily k výzdobě denního stacionáře, abychom si i my navodili již jarní náladu, plnou naděje a nového života. Jelikož nám přálo i počasí, mohli jsme pokračovat v aktivizační činnosti hrabáním a úklidem po zimě na zahradě denního stacionáře, kterou čeká velká revitalizace.              

 

   

Poděkování nejen pro KONEP

Poděkování nejen pro KONEP.

Velikonoční tvoření

Velikonoční tvoření.

Jarní výstava

Jarní výstava.

Dar na oddělení D1

Dar na oddělení D1.

Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen 2021.

Dobré skutky

Dobré skutky.

Kantýna v novém kabátu

Kantýna v novém kabátu.

Aktivizace v denním stacionáři - únor 2021

V únoru jsme bohužel díky chladnému počasí, sněhu a namrzlým chodníkům moc venku nepobyli. Na kratší procházky jsme měli možnost jít až na konci měsíce. Nicméně jsme během měsíce dvakrát v našem denním stacionáři přivítali čtyřnohé kamarády. Z jejich návštěvy neměli radost jenom uživatelé, ale i samotní pejsci si užili mazlení, kontakt a vychutnali si speciální psí dobroty. Pokračovali jsme také aktivizací ve cvičné kuchyni, kde si senioři připravili sváteční malé koblížky s marmeládou, jednoduché bramborové placky a langoše. Uživatelé s mentálním postižením si dle vlastního přání uvařili oběd, na falešné kulajdě a těstovinách s uzeným a brokolicí si moc pochutnali. Někteří uživatelé si každý čtvrtek užili arteterapii, kde si vyzkoušeli různé výtvarné techniky s příjemnou relaxační hudbou a externí pracovnicí. Jelikož už na konci února vysvitlo sluníčko, začali jsme také se setím okrasných květin, které bychom rádi po úspěšném vyklíčení zasadili do zahrady. Už se těšíme na více a více tepla a hřejivého sluníčka, abychom mohli stále více času trávit na zahradě a pustit se tak do její revitalizace.