Upravit stránku

Návštěva divadelního představení VČD dne 22. 10. 2021

V pátek 22. 10. 2021 navštívili senioři Malou scénu VČD, aby zhlédli další pokračování retrokomedie ze života socialismu s názvem NORMÁLNÍ DEBIL 2. Seniory komedie pobavila, hodně se nasmáli a na tento kulturní zážitek budou dlouho vzpomínat.

Den "terapií" v denním stacionáři dne 21. 10. 2021

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 si někteří uživatelé zazpívali a vyzkoušeli si další hudební nástroje během muzikoterapie s paní Votkeovou, senioři se naopak potěšili s fenkou Britou a další skupinka si v rámci arteterapie dodělala výrobky z keramiky v keramické dílně. 

Pečení švestkového koláče dne 20. 10. 2021 ve cvičné kuchyni - senioři

Ve středu 20. 10. se senioři rozhodli upéct výborný švestkový koláč. Těsto vykynulo moc hezky a koláče se vydařily, u odpolední kávy si na nich všichni moc pochutnali. 

Dechová hudba Živaňanka

Dechová hudba Živaňanka.

Ukolébavky a písničky na přání

Ukolébavky a písničky na přání.

Mobilní zvěřinec v denním stacionáři dne 18. 10. 2021

V pondělí dne 18. 10. 2021 navštívila náš denní stacionář již tradičně paní Němcová, která s sebou přivezla svůj mobilní zvěřinec. Tentokrát šlo o exotická zvířata. Pokaždé, když pí Němcová přijede, tak nás něčím překvapí. Dnes to byly malé, sotva narozené surikaty, které krmila lahvičkou. Dalším návštěvníkem v denním stacionáři byl had, ježek, leguán, želvy a agamy. Někteří klienti si dokonce vzali hada na klín, nebo si ho položili za krk. Každý si užil kontakt se zvířaty po svém. Všichni byli spokojeni.

Návštěva dílniček v DDM Beta dne 18. 10. 2021 - výroba mýdel

V pondělí 18. 10. 2021 proběhla další lekce "dílniček" v DDM Beta na Dubině. Tentokrát šlo o výrobu mýdel. Zájemci pod vedením odborné pracovnice si odlili do forem malá mýdla. Po ztuhnutí si je uložili do dárkových krabiček, které si také sami vyrobili.

Návštěva Kočičí kavárny POHODA dne 14. 10. 2021

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 jsme po delší době navštívili Kočičí kavárnu POHODA. Uživatelé se návštěvy již nemohli dočkat. V kavárně se jim líbí a mají příležitost si pohrát a pohladit místní kočičky, které se chovají k přítomným vstřícně a mile. Uživatele čekalo ale také překvapení a to v novém kočičím osazenstvu. Přibyla dvě malá koťátka, černé a černobílé. Během konzumace dobrot, které si uživatelé vybrali, mohli sledovat jejich hry a honičky. Někteří se do hry s nimi i zapojili. Všem se návštěva moc líbila.

Návštěva AZ Gardenu dne 13. 10. 2021

Ve středu 13. 10. 2021 se senioři ze střediska D3 rozhodli, že navštíví AZ Garden a pokochají se podzimní výzdobou. Nakonec byli všichni překvapeni, převládala totiž již vánoční atmosféra. 

Arteterapie v denním stacionáři dne 14. 10. 2021

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 měli uživatelé příležitost dokončit si s paní Mašínovou v keramické dílně své výrobky, které si vyrobili dle svých představ. Mohl se tak například dokončit čert anebo kočička. 

Procházka do Pohádkové zahrady dne 8. 10. 2021

V pátek 8. 10. 2021 jsme se rozhodli uskutečnit návštěvu nedaleké Pohádkové zahrady, krásně se projít a potěšit se se zvířátky. Do Pohádkové zahrady jsme nakonec došli, nicméně zvířátka byla velmi divoká, terén pro vjezd invalidních vozíků a kočárů velmi špatný a tudíž z návštěvy zvířátek se upustilo. Počasí bylo ale nádherné a my jsme na čerstvém vzduchu protáhli svá těla, nebyla tedy naše cesta bez cíle :).

Jen pro ten dnešní den

Jen pro ten dnešní den.

Zapomenuté melodie

Zapomenuté melodie.

Drsná a něžná Keňa

Drsná a něžná Keňa.

Máme nové kamarády

Máme nové kamarády.

Mezinárodní den seniorů

Mezinárodní den seniorů.

Arteterapie v denním stacionáři dne 7. 10. 2021

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 si další skupinka zájemců mohla v rámci arteterapii vyrobit dle svého něco zajímavého z keramické hlíny za odborného dohledu paní Mašínové. Všem se čas strávený v keramické dílně líbil a již se těší na příští čtvrtek, kdy budou výrobek dodělávat.

Příprava bramboráčků ve cvičné kuchyni dne 7. 10. 2021 - senioři

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 si senioři ze střediska D1S (Artura Krause 1995) připravili ve cvičné kuchyni vynikající bramboráky, které zavoněly po celém zařízení a všichni senioři si na nich moc pochutnali. 

Muzikoterapie v denním stacionáři dne 7. 10. 2021

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 si uživatelé s mentálním postižením po krátké době vyzkoušeli hraní na různé rytmické hudební nástroje a společně si zazpívali jim známé písničky. Bylo to krásné dopoledne, na které se všichni těšili a muzikoterapii s paní Votkeovou si opět moc užili.

Návštěva kina Cinestar - projekce filmu Gump - pes, který naučil lidi žít dne 6. 10. 2021

Ve středu 6. 10. 2021 jsme po delší odmlce navštívili krásné filmové představení "Gump - pes, který naučil lidi žít". tento rodinný film podle předlohy knihy Filipa Rožka natočil režisér F. A. Brabec. V poutavém a dojemném příběhu vystupuje psí hrdina Gump, toulavý pes, který vypráví o tom, jak nás vidí zvířata a co všechno pro ně znamenáme. Ve filmu vidíme mnoho dobrého, ale i zlého a to zejména tam, kde lidé ukazují temnou stránku své povahy ve vztahu ke zvířatům. Ve filmu vystupují i další psi - herci, kteří byli skutečně odebráni z nevhodných podmínek, zejména z množíren, anebo byli týraní. Herecké obsazení filmu je skvělé. V hlavní roli B. Polívka doprovázený hereckou "špičkou" - E. Holubovou, I. Chýlkovou, K. Rodenem, R. Krajčem, P. Pagáčovou, O. Lounovou a mnohými dalšími. Hlas Gumpovi propljčil I. Trojan.