Upravit stránku

Dobrovolnictví

 

Domov pro seniory U Kostelíčka Pardubice spolupracuje v oblasti dobrovolnické činnosti  s organizací Dobrovolnické centrum Pardubice, o.s. se sídlem Partyzánů 350, 530 09 Pardubice – e-mail: dcpardubice@email.cz,  www.dcpardubice.eu

Prostřednictvím této vysílající organizace přicházejí mezi naše seniory dobrovolníci (lidé starší 15 ti let), kteří ze své vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonávají činnosti, kterými pomáhají našim obyvatelům zpříjemnit jejich volný čas. Věnují se společenským hrám, luštění křížovek, předčítají oblíbenou literaturu nebo vedou s uživateli rozhovory na témata, která je zajímají.

Pro zájemce o dobrovolnickou činnost:  

První kontaktní osobou by měl být koordinátor Dobrovolnického centra Pardubice, který se zájemcem provede vstupní pohovor, zájemce zaregistruje a předá mu potřebné informace o dobrovolnickém programu a kontakty na zařízení sociálních služeb, které si zájemce vybral.

Zájemce může zvolit i opačný postup a nejdříve se obrátit na kontaktní osobu DPS, která mu na první schůzce předá informace o možnostech zapojení do dobrovolnického programu a vysvětlí další postup. 

Děkujeme všem našim dobrovolníkům.  S Vámi to jde líp.

 

Kontaktní údaje:

  • Dobrovolnické centrum Pardubice, o.s.,

Mgr. Monika Brunclíková, koordinátor dobrovolnických programů,

tel.: +420 721 347 359,

e-mail: monika.brunclikova@email.cz

  • Domov pro seniory U Kostelíčka Pardubice

Stanislava Onderková, kontaktní osoba pro dobrovolníky,

tel.: +420 721 318 313,

e-mail: stanislava.onderkova@ssmpce.cz