Upravit stránku

Mobilní zvěřinec v denním stacionáři dne 18. 10. 2021

V pondělí dne 18. 10. 2021 navštívila náš denní stacionář již tradičně paní Němcová, která s sebou přivezla svůj mobilní zvěřinec. Tentokrát šlo o exotická zvířata. Pokaždé, když pí Němcová přijede, tak nás něčím překvapí. Dnes to byly malé, sotva narozené surikaty, které krmila lahvičkou. Dalším návštěvníkem v denním stacionáři byl had, ježek, leguán, želvy a agamy. Někteří klienti si dokonce vzali hada na klín, nebo si ho položili za krk. Každý si užil kontakt se zvířaty po svém. Všichni byli spokojeni.

Návštěva dílniček v DDM Beta dne 18. 10. 2021 - výroba mýdel

V pondělí 18. 10. 2021 proběhla další lekce "dílniček" v DDM Beta na Dubině. Tentokrát šlo o výrobu mýdel. Zájemci pod vedením odborné pracovnice si odlili do forem malá mýdla. Po ztuhnutí si je uložili do dárkových krabiček, které si také sami vyrobili.

Návštěva Kočičí kavárny POHODA dne 14. 10. 2021

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 jsme po delší době navštívili Kočičí kavárnu POHODA. Uživatelé se návštěvy již nemohli dočkat. V kavárně se jim líbí a mají příležitost si pohrát a pohladit místní kočičky, které se chovají k přítomným vstřícně a mile. Uživatele čekalo ale také překvapení a to v novém kočičím osazenstvu. Přibyla dvě malá koťátka, černé a černobílé. Během konzumace dobrot, které si uživatelé vybrali, mohli sledovat jejich hry a honičky. Někteří se do hry s nimi i zapojili. Všem se návštěva moc líbila.

Návštěva AZ Gardenu dne 13. 10. 2021

Ve středu 13. 10. 2021 se senioři ze střediska D3 rozhodli, že navštíví AZ Garden a pokochají se podzimní výzdobou. Nakonec byli všichni překvapeni, převládala totiž již vánoční atmosféra. 

Arteterapie v denním stacionáři dne 14. 10. 2021

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 měli uživatelé příležitost dokončit si s paní Mašínovou v keramické dílně své výrobky, které si vyrobili dle svých představ. Mohl se tak například dokončit čert anebo kočička. 

Procházka do Pohádkové zahrady dne 8. 10. 2021

V pátek 8. 10. 2021 jsme se rozhodli uskutečnit návštěvu nedaleké Pohádkové zahrady, krásně se projít a potěšit se se zvířátky. Do Pohádkové zahrady jsme nakonec došli, nicméně zvířátka byla velmi divoká, terén pro vjezd invalidních vozíků a kočárů velmi špatný a tudíž z návštěvy zvířátek se upustilo. Počasí bylo ale nádherné a my jsme na čerstvém vzduchu protáhli svá těla, nebyla tedy naše cesta bez cíle :).

Jen pro ten dnešní den

Jen pro ten dnešní den.

Zapomenuté melodie

Zapomenuté melodie.

Drsná a něžná Keňa

Drsná a něžná Keňa.

Máme nové kamarády

Máme nové kamarády.

Mezinárodní den seniorů

Mezinárodní den seniorů.

Arteterapie v denním stacionáři dne 7. 10. 2021

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 si další skupinka zájemců mohla v rámci arteterapii vyrobit dle svého něco zajímavého z keramické hlíny za odborného dohledu paní Mašínové. Všem se čas strávený v keramické dílně líbil a již se těší na příští čtvrtek, kdy budou výrobek dodělávat.

Příprava bramboráčků ve cvičné kuchyni dne 7. 10. 2021 - senioři

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 si senioři ze střediska D1S (Artura Krause 1995) připravili ve cvičné kuchyni vynikající bramboráky, které zavoněly po celém zařízení a všichni senioři si na nich moc pochutnali. 

Muzikoterapie v denním stacionáři dne 7. 10. 2021

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 si uživatelé s mentálním postižením po krátké době vyzkoušeli hraní na různé rytmické hudební nástroje a společně si zazpívali jim známé písničky. Bylo to krásné dopoledne, na které se všichni těšili a muzikoterapii s paní Votkeovou si opět moc užili.

Návštěva kina Cinestar - projekce filmu Gump - pes, který naučil lidi žít dne 6. 10. 2021

Ve středu 6. 10. 2021 jsme po delší odmlce navštívili krásné filmové představení "Gump - pes, který naučil lidi žít". tento rodinný film podle předlohy knihy Filipa Rožka natočil režisér F. A. Brabec. V poutavém a dojemném příběhu vystupuje psí hrdina Gump, toulavý pes, který vypráví o tom, jak nás vidí zvířata a co všechno pro ně znamenáme. Ve filmu vidíme mnoho dobrého, ale i zlého a to zejména tam, kde lidé ukazují temnou stránku své povahy ve vztahu ke zvířatům. Ve filmu vystupují i další psi - herci, kteří byli skutečně odebráni z nevhodných podmínek, zejména z množíren, anebo byli týraní. Herecké obsazení filmu je skvělé. V hlavní roli B. Polívka doprovázený hereckou "špičkou" - E. Holubovou, I. Chýlkovou, K. Rodenem, R. Krajčem, P. Pagáčovou, O. Lounovou a mnohými dalšími. Hlas Gumpovi propljčil I. Trojan.

Procházka do lesa 1. 10. 2021 senioři

Senioři ze střediska D2 (Erno Košťála 1017, Dubina) si naplánovali v pondělí dne 1. 10. 2021 cestu do nedalekého lesa, kde se krásně prošli, protáhli svá těla a nadýchali se čerstvého vzduchu. 

Výlet do Bítovan dne 1. 10. 2021 - senioři

V pátek 1. 10. 2021 dopoledne se senioři ze střediska D1S vydali autem na krásný výlet a navštívili ranč v Bítovanech, kde se prošli a potěšili se přítomnými nejenom exotickými zvířaty. Počasí bylo vskutku nádherné a tak mohli i chvíli na ranči posedět a užít si sluníčka. Výlet se seniorům moc líbil a určitě tuto ranč nepřijeli navštívit naposled a výlet do Bítovan si zase rádi zopakují.

Arteterapie v denním stacionáři

V září jsme opět nabídli zájemcům účastnit se dalších lekcí arteterapie, kde měli tentokrát možnost vytvořit si z keramické hlíny zajímavé figurky dle vlastní fantazie. Všem se čas strávený v dílně líbil a moc si to všichni užili. Povedlo se jim vytvořit nádherné výrobky, ze kterých mají uživatelé velkou radost.

Návštěva centra města ve dnech 29. a 30. 9. 2021 - senioři z D1S

Jelikož nám v posledním zářijovém týdnu vyšlo sluníčko a bylo teplo, rozhodli se senioři ve středu 29. 9. a ve čtvrtek 30. 9. 2021 navštívit pardubické centrum města. Ve středu navštívili a prošli se po Třídě Míru, procházku příjemně zakončili v cukrárně. Ve čtvrtek se naopak byli podívat a navštívili nám. Čs. legií. Z města se do denního stacionáře senioři vrátili unaveni, ale moc spokojeni.

Žonglér – Milan Ošmera

Žonglér – Milan Ošmera.