Upravit stránku

Aktivizace seniorů ve cvičné kuchyni dne 18. 11. 2020

Ve středu 18. 11. 2020 někteří zájemci strávili příjemné dopoledne ve cvičné kuchyni, kde připravovali jednoduchý a svěří dezert z jablek. Stačilo jen jablka povařit, přidat vanilkový pudink a zalít piškoty. Všichni tuto dobrotu ochutnali při odpolední kávě, ještě jsme přidali šlehačku. 

Den laskavosti a přání dětí MŠ Noe našim seniorům

V pátek 13. 11. 2020 darovaly našim seniorům úsměv a krásné srdce děti MŠ Noe, oslavili jsme tak s nimi společně Světový den laskavosti. Na návštěvu do vnitřních prostor děti nemohly, ale i tak nám předání jejich krásného srdce udělalo velkou radost a budeme se těšit na příležitost, kdy k nám budou moct skutečně přijít, popovídat si s námi anebo nám zase něco hezkého zazpívat či zatancovat. Ještě jednou moc děkujeme, srdíčko nám visí na nástěnce a připomíná všem, že vzpomenout si a myslet na druhé je v této nelehké době velmi důležité.

Pečení štrůdlu dne 12. 11. 2020 - senioři

Ve čtvrtek 12. 11. 2020 si některé seniorky dle vlastního zájmu upekly štrůdl, který poté mohly nabídnout i ostatním uživatelům k odpolední kávě. Všem tento klasický a zdravý zákusek moc chutnal. 

Vaření neobyčejného oběda dne 10. 11. 2020 ve cvičné kuchyni denního stacionáře

V úterý 10. 11. 2020 jsme uživatelům s mentálním postižením na jejich přání nenahlásili oběd, jelikož se rozhodli uskutečnit již dlouhodobý plán - a to uvařit si něco dle své chuti a přání. A tak jsme se pustili do dýňové polévky a skvělé pizzy, kterou jsme si mohli sami dle svého ochutit a přidat buď ananas, plísňový sýr či šunku. Změna to byla příjemná a oběd se nám moc povedl, chutnal báječně!

Pečení preclíků - senioři střediska Artura Krause 2371

Ve čtvrtek 5. 11. 2020 si seniorky ze střediska Artura Krause 2371 naplánovaly pečení preclíků dle vlastního originálního receptu. Bohužel se pozapomnělo na zakoupení nějakých ingrediencí, došlo tedy, tak jako je tomu občas i doma, k improvizaci. I přesto, se preclíky povedly a chutnaly všem!

Podzimní výstava

Podzimní výstava

Oslava Halloweenu v denním stacionáři dne 27. 10. 2020

V úterý 27. 10. proběhla v denním stacionáři, jako každoročně, oslava Halloweenu. Uživatelé se na ni připravovali již dopředu - napekli si ve cvičné kuchyni sladké pohoštění, vydlabali dýně, připravili strašidelnou výzdobu. Zábavné dopoledne začalo diskotékou, "odpočinkové pauzy" vyplnily různé soutěže a také konzumace připravených dobrot. I přes to, že uživatelů nebyl v denním stacionáři velký počet jako v minulosti, všichni zúčastnění si akci hezky užili. 

Aktivizace seniorů na středisku Erno Košťála 1017 ve dnech 6. 10. a 7. 10. 2020

V úterý 6. 10. 2020 se uskutečnila na středisku Erno Košťála po dlouhé době hodina muzikoterapie, kterou si všichni patřičně užili. Na středu 7. 10. 2020 si naplánovali senioři z uvedeného střediska Denního stacionáře Slunečnice návštěvu Dukly, kde se rozhodli v nové cvičné kuchyni upéct domácí štrůdl dle svých vlastních osvědčených receptů. Pečení se povedlo, šišek voňavého jablečného závinu bylo více než dost, a tak nakonec všichni senioři odpoledne ke kávě malý kousek ochutnali. 

Návštěva Brity na středisku Artura Krause 2371 dne 7. 10. 2020

Ve středu 7. 10. 2020 navštívila seniory na středisku Artura Krause 2371 fenka Brita, která nám svými "kousky" zpříjemnila odpoledne a potěšila nás svojí milou přítomností.

Další výlet seniorů do Ostřešan, jablečných sadů dne 2. 10. 2020

V pátek 2. 10. 2020 se opět někteří senioři rozhodli navštívit jablečné sady v Ostřešanech a nakoupit si pár jablíček. Počasí bylo nádherné a slunné, výlet do přírody se vydařil. 

Canisterapie v denním stacionáři dne 1. 10. 2020

Ve čtvrtek 1. 10. přijela s partou pejsků na canisterapii opět paní Němcová. Tentokrát jich bylo šest, dva pejsci byli noví - Flow a Amy. Zkraje proběhlo seznamovací kolečko s pamlsky a pak již začala vlastní canisterapie. Uživatelé si vyzkoušeli schovávání pamlsků a následně je s pejsky hledali, poté vytvářeli cestičku s pamlsky, zkoušeli rozplétačku z provázky, kdy po rozmotávání dostali pejsci odměnu. Na závěr si uživatelé sestavili obrázky formou puzzle.

Výlet seniorů do Rohovládové Bělé dne 24. 9. 2020, návštěva cukrárna

Ve čtvrtek 24. 9. 2020 se senioři ze střediska Artura Krause 2371 naplánovali dopolední výlet a cestu do Rohovládové Bělé s cílem navštívit dobře známou cukrárnu, kde si poseděli a dali dobrou kávu a skvělý zákusek. 

Oslava narozenin v denním stacionáři dne 21. 9. 2020

V pondělí 21. 9. jsme měli příležitost konečně dodatečně oslavit kulaté narozeniny Mirka Č. a to konkrétně společnou diskotékou, dobrým zákuskem, kávou, čajem a dalšími slanými pochutinami. Mirkovi jsme popřáli vše nejlepší a hlavně hodně zdravíčka.

Další muzikoterapie v denním stacionáři dne 18. 9. 2020

V pátek 18. 9. proběhla další lekce muzikoterapie, tentokrát v dopoledních hodinách. Uživatelé se zapojili do hry na nástroje i do zpěvu lidových písní, které znali a které si chtěli zazpívat.  Seznámili se také s novými hudebními nástroji. Všem se další lekce muzikoterapie líbila, a to jak seniorům, tak i uživatelům s mentálním postižením. Děkujeme paní Votkeové za její návštěvu a budeme se těšit zase na tu další, která bude určitě opět zajímavá.

Návštěva paní Němcové 17. 9. 2020 v denním stacionáři - canisterapie

Ve čtvrtek 17. 9. 2020 to u nás zase "ožilo". Přišli nás potěšit canisterapeutičtí psi paní Němcové, která si pro nás opět připravila zajímavý program a zpříjemnila nám celé dopoledne. 

Výlet seniorů do Ostřešan dne 16. 9. 2020

Ve středu 16. 9. se senioři ze střediska Artura Krause 2371 rozhodli, že si vyrazí do Ostřešan, kde již byl, tak jako každý rok, zahájen prodej jablek. Jedná se o výborné odrůdy Gala, Rubín a Golden Delicious. Senioři si nejenom  zakoupili nějaká jablíčka, ale také se prošli jablečným sadem, počasí bylo slunné a přálo krásné procházce v přírodě.