Upravit stránku
20. 05. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka
"Což takhle dát si ... čokoládu."

Téměř každý má rád čokoládu. Víte, jak poznáte kvalitní čokoládu od té nekvalitní? Viděli jste někdy, jak se sklízí a upravují kakaové boby a jak se vlastně čokoláda vyrábí? Někdo možná řekne, že ví a někdo sice o pěstování kakaových bobů něco slyšel. Ale je hodně takových, co si informace o čokoládě rádi poslechnou. Poslouchání je ještě příjemnější, když je spojené s ochutnávkou kvalitních čokolád.

Dne 18. 5. 2022 měli klienti našeho domova možnost poslechnout si povídání paní Krčálové o čokoládě a ochutnat vzorky čokolády firmy JORDI'S. Paní Krčálová velmi poutavě vyprávěla o historii čokolády, vysvětlila nám rozdílné vlastnosti odrůd kakaovníku, jaká odrůda je ta nejlepší, promítla nám ukázky ze zpracování kakaových bobů a vlastní výroby čokolády.

Slovem i obrazem nás zavedla do čokoládovny JORDI'S. Čokoládovna byla založena dvěma nadšenci a milovníky čokolády v roce 2010 v Hradci Králové. Dnes probíhá celá výroba v Třebechovicích pod Orebem a v Hradci Králové je podniková prodejna, která nabízí nepřeberné množství čokolád a dalších čokoládových dobrot. K čokoládě patří i něco dobrého na pití, nemyslíte? Klienti měli v průběhu besedy možnost ochutnat deset vzorků čokolády a dva vzorky vína. A jakou čokoládu chutnali? Od bílé, přes mléčné s různými příchutěmi, až po 100% hořkou.

Velkou zajímavostí byla hrachová čokoláda se slaninou.  Nutno připustit, že ne všichni by si jí dali znovu 😊. Zato téměř všichni si pochvalovali mléčnou čokoládu a čokoládu s kávou.

O každém vzorku nám paní Krčálová řekla něco zajímavého a čas vyhrazený pro besedu a ochutnávání uplynul velmi rychle a bylo nutné se rozloučit. Všem doporučujeme si podobnou degustaci zkusit. Stojí to za to 😊.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti