Upravit stránku

Muzikoterapie zaměřená na řemesla

Muzikoterapie zaměřená na řemesla.

Návštěva školy Svítání v Nemošicích

Návštěva školy Svítání v Nemošicích.

Grilování spojené s návštěvou a muzikou

Grilování spojené s návštěvou a muzikou.

Propojení hudby a tance

Propojení hudby a tance.

Canisterapie na D3

Canisterapie na D3.

Návštěva centra Kosatec

Návštěva centra Kosatec.

Výlet do Chrudimi dne 16. 9. 2021

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 se uživatelé vydali do Chrudimi, kam byli pozváni na oslavu 25. výročí vzniku Centra sociálních služeb a pomoci - Denního stacionáře Jitřenky. Ta poskytuje podporu osobám s mentálním a kombinovaným postižením. Setkání všech spřátelených zařízení probíhalo na zahradě denního stacionáře. Po zahájení a po prohlídce denního stacionáře byl zapálen dort, který byl následně rozdělen mezi zájemce. Účastníci akce se moli kdykoli občerstvit ze švédských stolů, ale nechyběl ani kulturní program, ve kterém byly odehrány dvě loutkové pohádky. Následovala diskotéka. Setkání proběhlo v příjemné atmosféře, všichni si ho hezky užili. 

Aktivizace ve cvičné kuchyni dne 15. 9. 2021

Ve středu 15. 9. 2021 si někteří uživatelé připravili ve cvičné kuchyni výborný zeleninový salát a speciální tyčinky z nivy. Na společný nákup potřebného se uživatelé vydali den dopředu, stejně tak probrali recept a společně si vaření ve cvičné kuchyni naplánovali. Jak zeleninový salát, tak i speciální tyčinky se moc povedly a všichni měli příležitost dobroty ochutnat.

Posezení seniorů v kavárně Slunečnice dne 15. 9. 2021

Ve středu 15. 9. 2021 si senioři z D1S udělali krátkou procházku na nedaleké náměstí, aby si poseděli a dali něco dobrého v kavárně Slunečnice. Procházka a posezení v kavárně se všem líbilo.

Jóga pro seniory dne 15. 9. 2021

Ve středu 15. 9. 2021 bylo nádherné počasí a tak si senioři mohli jógu užít na čerstvém vzduchu - v altánu na zahradě denního stacionáře. Bylo to příjemné setkání a společné cvičení se všem líbilo.

Kunětická zmrzlina na zahradě denního stacionáře dne 14. 9.2021

V úterý 14. 9. jsme využili krásného podzimního počasí a pozvali opět na zahradu denního stacionáře "Mňam káru", která nám dovezla výbornou zmrzlinu. A tentokrát vylo v nabídce ještě více druhů než posledně! Uživatelé si mohli vybrat z následujících příchutí: kokosové, zeleného jablka, švestky, vanilky, citrónu, manga, maracuji, ricoty s pomerančem a také skořicové. Všichni si sladkého mlsání užili dostatečně. Teď se budeme těšit na příště, ale to si budeme muset počkat na jaro.

Návštěva Statku Apolenka dne 13. 9. 2021 - senioři

V pondělí 13. 9. 2021 si senioři ze střediska Erno Košťála zpříjemnili dopoledne krásnou procházkou a návštěvou Statku Apolenka. Počasí bylo nádherné, zvířata všechny potěšila, stejně tak pohyb na čerstvém vzduchu.

Muzikoterapie dne 13. 9. 2021

V pondělí 13. 9. 2021 nás navštívila paní Votkeová, se kterou jsme opět prožili krásnou a veselou hodinu muzikoterapie. Všichni jsme byli dobře naladěni a vesele nabitá  odcházela i paní Votkeová :).

Jarmark knih

Jarmark knih.

Opékání špekáčků na zahradě dne 10. 9. 2021

V pátek 10. 9. 2021 se na zahradě denního stacionáře pro velký úspěch opět opékaly špekáčky. Všichni přítomní uživatelé si buď sami anebo s dopomocí pracovníků opekli na ohništi špekáčky. Počasí nám přálo, a tak i zbytek dopoledne se většina z nich rozhodla strávit venku. Příjemnou atmosféru doplňoval zpěv naší uživatelky – seniorky, která má krásný hlas a ráda zpívá. Poslechli jsme si v jejím podání mnoho moravských písní, které zpívala zamlada v souboru. Dopoledne se vskutku vydařilo, všichni odcházeli spokojeni.

Canisterapie s fenkou Britou dne 9. 9. 2021 - senioři

Ve čtvrtek 9. 9. 2021 navštívila seniory Brita, veselá a hravá fenka, která jim zpříjemnila svojí přítomností čas v denním stacionáři. Jelikož bylo krásné a slunné počasí, uskutečnilo se společné setkání v altánu na zahradě denního stacionáře. Všem se návštěva Brity líbila a již se těšíme na další setkání.

Jóga pro seniory 8. 9. 2021

Ve středu 8. 9. 2021 si opět někteří senioři zacvičili jógu, která se nyní v denním stacionáři koná pravidelně, jedenkrát za týden. Děkujeme paní lektorce za její návštěvu, senioři měli možnost se jemně v sedě protáhnout a nakonec tělo uvolnit.

Vaření oběda dne 7. 9. 2021

V úterý 7. 9. 2021 se někteří uživatelé s mentálním postižením společně domluvili s pracovnicemi, že si uvaří s jejich dopomocí oběd. V pondělí společně nakoupili suroviny a hned ráno v úterý začali přípravné práce ve cvičné kuchyni. Všichni měli možnost přidat „ruce k dílu“ a tak všem chutnala jak zeleninová polévka, tak i výborné kuřecí řízky s bramborem.

Koncert p. Vladimíra Pecháčka dne 6. 9. 2021 na zahradě denního stacionáře

V pondělí 6. 9. 2021 se na zahradě denního stacionáře konal dlouho připravovaný koncert pana Vladimíra Pecháčka, dlouholetého bývalého člena legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky. Tato akce se uskutečnila pro velký úspěch opět po roce. Ani tentokrát zpěvák a hudebník nezklamal – společně s uživateli hodinu zpíval písně známé i méně známé, především lidové, ale také populární hity Karla Hašlera a melodie z filmů pro pamětníky. Na závěr si všichni pochutnali na nanukovém dortu. Celá dopolední akce se vydařila a všem se moc líbila.