Upravit stránku
02. 05. 2022Domov pro seniory U Kostelíčka

Canisterapie s pejsky ze „zvěřince na statku“.

Ve středu 27. 4. nás opět navštívily dvě skvělé ženy se svými pejsky. Tentokrát se z přítomnosti psích kamarádů měli možnost potěšit klienti na oddělení D3 a D4.

Na oddělení D3 předvedli své kousky dva pejsci a na oddělení D4 se předvedli 4 psí kamarádi.

Na oddělení D4 si klienti nejen pohladili pejsky, dávali jim pamlsky, zkoušeli pro ně vyrobit jednoduchou hračku na schovávání pamlsku, ale také si zahráli hru, kde podle obrázku měli poznat náladu pejska. K ručení toho, jak se pejsek právě cítí jim pomáhali smajlíci. Někdy je pro nás těžké slovně popsat, jak se my nebo druzí mohou cítit, ale pomocí smajlíků to šlo klientům z D4 skvěle a všichni si hru užili. Oddělení D4 navštívily psí slečny Lilinka a Pena. Garde jim dělal psí kluk Nero a pak také velký kliďas psí kluk, kterého paní Němcová zachránila z útulku v Rumunsku. Jeho život v Rumunsku opravdu visel na vlásku. Byl podvyživený, nemocný a plný parazitů. Nyní už je to nejhorší za ním a užívá si společnost lidské i psí smečky.

Safirka a psí slečna (no vlastně ještě psí miminko) Melinka, předváděly kousky z výcviku agility a základů poslušnosti. Safirce to šlo moc dobře. Melinka je teprve v začátku nácviku poslušnosti, a tak to bylo spíše o tom si užít možnost být hlazena a krmena od spousty lidí. Ke konci návštěvy už byla Melinka tak unavená, že si vprostřed chodby lehla a hned usnula. Prostě děti potřebují spát i během dne a je jedno, zda je to lidské nebo psí mládě 😊.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti