Upravit stránku
20. 08. 2021Domov pro seniory U Kostelíčka

Agility Sezemice.

Agility (anglicky hbitost) je sport se psy podobný koňskému parkúru. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii a jedná se o sport, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Jednotlivé dráhy se liší. Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc jako např. border kolie, sheltie, australský ovčák, či chrt. Závodí i různí kříženci. Na mistrovství světa v agility mohou jenom psi s průkazem původu. Cílem je, aby pán se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase. Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit – pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí. Kořistí se stává pamlsek či hračka a pochvala na konci každého parkúru. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa – jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí.

Slovo agility slyšela většina našich seniorů dnes poprvé, a to v souvislosti s uskutečněným vystoupením, které se konalo dne 18. srpna 2021. Tento druh vystoupení měl tedy v našem domově premiéru a můžeme s jistotou říci, že velmi úspěšnou. Naši senioři dali svým vřelým potleskem jasně najevo, že akce tohoto druhu milují. Členové sdružení Agility Sezemice přijeli se svými psími miláčky a předvedli spoustu dovedností. Slalom, tanec, probíhání tunelem, hledání skořice pod květináči a další. Celé vystoupení bylo doprovázeno milým slovem jedné z členek a tak jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o účastnících dnešního vystoupení. Co říci závěrem? Dnešní dopoledne se opravdu vydařilo po všech stránkách. Počasí tak akorát. Úžasná parta lidí, která si udělala čas na naše seniory, navíc ještě bez nároku na finanční odměnu. Mockrát děkujeme a přejeme vám, ať se vám ve vašem oblíbeném sportu daří a vaše řady se stále doplňují o další dobré duše.

 

Autor článku: Jana Pinkasová

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti