Upravit stránku

Vystoupení pana Vladimíra Pecháčka na zahradě denního stacionáře dne 29. 7. 2020

Ve středu 29. 7. 2020 přijel do denního stacionáře bývalý člen legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky, Vladimír Pecháček. Na zahradě proběhlo hodinové vystoupení, kde si všichni mohli zazpívat za doprovodu kytary písně staropražské, lidové a také populární hity Karla Hašlera. Někteří si také s radostí zatančili. Na závěr čekalo účastníky akce i sladké pohoštění.

Turnaj ve hře pétanque na zahradě denního stacionáře dne 23. 7. 2020

Ve čtvrtek 23. 7. 2020 jsme si na zahradě denního stacionáře zahráli pétanque. Sice nás nebylo tolik, abychom mohli vytvořit dvě družstva, ale stejně jsme si hru moc užili a zasmáli se. Nejlépe hrála a co nejblíže umístila koule k cíli Eva, potom Arnošt, Jarda a nakonec Radka.  Všichni dostali za snahu sladkou odměnu a krásný diplom o umístění. Určitě si zase tuto hru brzy zopakujeme a zatrénujeme.

Akce pro seniory dne 27. 7. 2020 v denním stacionáři

V pondělí 27. 7. 2020 se někteří uživatelé těšili na dopolední cvičení jógy, kterou si moc oblíbili. Všichni se snažili podle lektorky dělat nenáročné cviky, a pravidelně dýchat. Někteří senioři si naopak naplánovali cestu do města, přímo na Třídu Míru. Senioři navštívili trh, nedalekou cukrárnu a potom prošli až k Zelené bráně. Dopolední procházku ve městě si užili po svém. 

Animoterapie v denním stacionáři dne 23. 7. 2020

Ve čtvrtek 23. 7. 2020 odpoledne k nám nakonec kvůli velkému teplu nedorazili canisterapeutičtí psi, ale jiná různá a zajímavá zvířata. Paní Němcová přivezla malého kozla, kočku, králíky, ale také chameleóny, hady a činčily. Na přání uživatelů jim paní Němcová něco málo o nich řekla, senioři se mohli také na různé informace zeptat. Někdo si vyzkoušel nakrmit malého kozlíka, krásné velké červi byli nabízeni ještěrům. 

Návštěva Brity u seniorů dne 17. 7. 2020

V pátek 17. 7. 2020 přišla navštívit fenka Brita tentokrát seniory na středisku Artura Krause 2371, kde měli uživatelé příležitost si canisterapii opravdu užít. Brita jim ukázala pár svých "kousků", nechala se pohladit, podávala všem pac a tak seniory potěšila svojí hodinovou přítomností.

Muzikoterapie pro seniory dne 16. 7. 2020

Ve čtvrtek 16. 7. 2020 navštívila paní Votkeová tentokrát naše seniory, kteří byli nadšeni z její návštěvy a další muzikoterapie. Paní Votkeová si vždy totiž pro ně připraví něco nového a zajímavého. Určitě se  těšíme na další setkání.

Další setkání - jóga pro seniory dne 15. 7. 2020

Ve středu 15. 7. 2020 měli senioři další skvělou příležitost - účastnit se dle zájmu další lekce jógy. Lekce jógy utekla zase rychle, dobře jsme se protáhli a příjemně unavili. 

Opékání špekáčků na zahradě denního stacionáře dne 3. 7. 2020 - senioři

V pátek 3. 7. 2020 si tentokrát na zahradě denního stacionáře opekli špekáčky naši senioři. Počasí nám přálo, nebylo takové dusno a bylo pod mrakem, mohli jsme tedy celé dopoledne posedět a vychutnat si atmosféru opékání a zavzpomínat si na dětství, kdy se nejenom opékali špekáčky, ale také pekly brambory v popelu. Dopoledne nám venku krásně a příjemně uteklo.

Muzikoterapie s paní Votkeovou dne 2. 7. 2020

Ve čtvrtek 2. 7. 2020 se mohli po dlouhé době senioři denního stacionáře dle individuálního zájmu účastnit muzikoterapeutického setkání s paní Votkeovou, a možnost tak prožít a procítit své tělo a emoce.

Canisterapie s fenkou Britou dne 30. 6. 2020

Canisterapeutická fenka Brita navštívila náš denní stacionář znovu v krátkém čase, v úterý 30. 6. Všichni se na ni moc těšili. Uživatelé s ní pracovali kolektivně, ale i individuálně. Napřed se s Britou pozdravili a ona obdržela pamlsek k "seznámení". Potom probíhaly soutěže s hledáním ukrytého v místnosti, reakce na povely, ale i běžné mazlení se psím kamarádem. Všichni si setkání moc užili.

Canisterapie pro seniory dne 25. 6. 2020

Po dlouhé době přišla navštívit i naše uživatele - seniory psí smečka paní Němcové, která si připravila pro seniory i nějaké úkoly. Uživatelé byli z návštěvy nadšeni, měli co dělat, aby stihli všechny čtyřnohé návštěvníky pohladit, učesat a připravit nějaké pro ně pamlsky. Celá denní místnost hned ožila, strávili jsme tak příjemné dopoledne.

Piknik na zahradě denního stacionáře dne 24. 6. 2020

Krásné počasí ve čtvrtek 24. 6. 2020 přímo vybízelo k PIKNIKu v nově revitalizované a upravené zahradě, který byl pro všechny příjemnou změnou a trval celé dopoledne. Pokud nám bude počasí i nadále nakloněno, těšíme se na opékání špekáčků anebo na další svačinku v trávě.

Jóga pro seniory v denním stacionáři dne 24. 6. 2020

Po dlouhé době jsme konečně mohli pro seniory zajistit další blahodárné cvičení jógy, které probíhá v klidném tempu s ohledem na individuální možnosti a potřeby jednotlivých uživatelů se zakončenou příjemnou relaxací. Těšíme se opět na další cvičení, které bude již probíhat pravidelně.

Canisterapie a felinoterapie v denním stacionáři dne 19. 6. 2020

V pátek 19. 6. na nás čekalo velké překvapení. Tentokrát nás nepřišli navštívit jenom psi, ale také dvě krásné kočičky! Paní Němcová si pro nás opět připravila zajímavý program, měli jsme možnost nejenom se se zvířátky pomazlit a pohladit je, ale také jsme je učesali, za splnění úkolu dali něco dobrého. Těšíme se zase na další návštěvu.

Muzikoterapie v denním stacionáři dne 18. 6. 2020

Naštěstí jsme měli na čtvrtek 18. 6. naplánované další setkání s paní Votkeovou, která nám zpříjemnila další deštivé dopoledne v denním stacionáři. Vtáhla nás v rámci muzikoterapie do různých rytmů a zajímavých tónů.

Canisterapie v denním stacionáři dne 8. 6. 2020

V pondělí 8. 6. navštívila po delší době náš denní stacionář fenka Brita, canisterapeutický pes. Uživatelé sledovali, jak Brita plní pokyny své cvičitelky - podávala pac, tancovala, probíhala pod překážkou, hledala schovaný předmět. Sami si pak také mohli vyzkoušet různé povely a za úspěšné provedení věnovali Britě odměnu v podobě chutných granulí. Všichni strávili příjemné dopoledne.

Canisterapie v denním stacionáři dne 28. 5. 2020

Ve čtvrtek 28. 5. 2020 nás po dlouhé době opět přišla navštívit paní Němcová a Pátková, které si připravily s Flo a Ejmy další canisterapii. S ohledem na omezený režim v našem zařízení si jejich návštěvu užilo jen pár uživatelů, kterým se setkání moc líbilo.

Canisterapie v denním stacionáři dne 5. 3. 2020 - paní Němcová

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 se uskutečnila v denním stacionáři další aktivní canisterapie, která účinně všechny rozptýlila. Uživatelé se již těší na další návštěvu paní Němcové a jejich úžasných fenek.

Návštěva stavební výstavy dne 5. 3. 2020

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 navštívili senioři ze střediska Artura Krause 2371 jarní stavební výstavu, která se koná v Ideonu již po 25. Uživatelé si prohlédli celé spektrum nabídek a zajímavých novinek v tomto oboru. Využili cesty do města a po návštěvě výstavy se vydali do Kočičí kavárny POHODA na Karlovinu, kde si odpočinuli u kávy a zákusku. Strávili tak příjemně dopoledne.

Návštěva VČD dne 28. 2. - inscenace Mauglí na Malé scéně

V pátek 28. 2. 2020 navštívili někteří uživatelé Malou scénu Východočeského divadla, kde mohli zhlédnout loutkovou inscenaci na motivy Knih džunglí od R. Kiplinga. Hlavními aktíry byla plyšová zvířátka, která převyprávěla příběh života Mauglího v divočině i mezi lidmi. Příběh o odvaze a přátelství se uživatelům líbil.