Upravit stránku

Canisterapie v denním stacionáři dne 5. 3. 2020 - paní Němcová

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 se uskutečnila v denním stacionáři další aktivní canisterapie, která účinně všechny rozptýlila. Uživatelé se již těší na další návštěvu paní Němcové a jejich úžasných fenek.

Návštěva stavební výstavy dne 5. 3. 2020

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 navštívili senioři ze střediska Artura Krause 2371 jarní stavební výstavu, která se koná v Ideonu již po 25. Uživatelé si prohlédli celé spektrum nabídek a zajímavých novinek v tomto oboru. Využili cesty do města a po návštěvě výstavy se vydali do Kočičí kavárny POHODA na Karlovinu, kde si odpočinuli u kávy a zákusku. Strávili tak příjemně dopoledne.

Návštěva VČD dne 28. 2. - inscenace Mauglí na Malé scéně

V pátek 28. 2. 2020 navštívili někteří uživatelé Malou scénu Východočeského divadla, kde mohli zhlédnout loutkovou inscenaci na motivy Knih džunglí od R. Kiplinga. Hlavními aktíry byla plyšová zvířátka, která převyprávěla příběh života Mauglího v divočině i mezi lidmi. Příběh o odvaze a přátelství se uživatelům líbil.

Canisterapie v denním stacionáři dne 27. 2. 2020

Ve čtvrtek 27. 2. nás opět po dlouhé době přišla navštívit fenka Brita, která tentokrát potěšila svojí přítomností seniory denního stacionáře. 

Předání darovacího certifikátu studentů Anglického gymnázia našim uživatelům dne 20. 2.

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 došlo ke slavnostnímu předání darovacího certifikátu studentů Anglického gymnázia, SOŠ a VOŠ, s.r.o. našim uživatelům, kterým byla věnována finanční částka v hodnotě 13 000,. Kč. Děkujeme studentům za zajištění finančního daru, za jejich podporu a skvělé zážitky, které jsme mohli získat během akce "Půjdem spolu k ředitelně". Studentům přejeme hodně úspěchů nejen ve studiu, ale i v jejich životě.

Oslava Valentýna v denním stacionáři dne 14. 2.

V pátek 14. 2. proběhla v denním stacionáři dlouho očekávaná "Valentýnská diskotéka". V prvním patře se shromáždili všichni zájemci o "disko rytmy". V pauze, kdy bylo třeba si oddechnout, se uživatelé účastnili soutěže "židlované". Každý si užil zábavy po svém, dopoledne proběhlo netradičně a vesele.

Návštěva Kočičí kavárny dne 18. 2. - přednáška o životě koček

V úterý 18. 2. navštívili uživatelé pokračování odborných přednášek o životě koček v Kočičí kavárně POHODA. Přednášející, slečna Míša, si připravila také pár otázek vztahujících se k probranému tématu. Byly předloženy uživatelům na závěr přednášky s tím, že kdo je dobře zodpoví, dostane odměnu. Soutěž vyhrála Iveta a Tomáš, kteří obdrželi mýdlo s kočičím motivem. Všichni si během posezení objednali různé dobroty, které jim zpříjemnily celou akci.

Návštěva výstavy "Stará řemesla" na zámku dne 13. 2.

Ve čtvrtek 13. 2. navštívili uživatelé s mentálním postižením a senioři dle zájmu výstavu "Stará řemesla" s workshopem, která se konala  ve Východočeském muzeu na zámku. V úvodu byli seznámeni v dokumentárním filmu s jednotlivými řemesly, se kterými se dnes již běžně nesetkají (kovář, dřevorubec, tesař, dráteník, švec,....). Poté si mohli sami vyzkoušet alespoň něco z uvedených řemesel - drátkování, ražení dírek do kůže, dlabání dřeva apod.). Po celou dobu návštěvy nás doprovázeli dva průvodci, kteří nám zodpověděli všechny naše dotazy.

Muzikoterapie v denním stacionáři dne 13. 2.

Ve čtvrtek 13. 2. proběhla v denním stacionáři muzikoterapie pod vedením p. Votkeové. Uživatelé se seznámili s různými doprovodnými nástroji, které si vyzkoušeli při rytmizaci zpívaných lidových písní. Zaposlouchali se také do zvuků šamanského bubnu. Na závěr si všichni zazpívali písně dle návrhů uživatelů. 

Návštěva muzikoterapeutického souboru Mlima Jua v denním stacionáři dne 6. 2. 2020

Ve čtvrtek 6. 2. 2020 se v denním stacionáři uskutečnila další návštěva muzikoterapeutického souboru Mlima Jua, kterému velmi děkujeme za přijetí našeho pozvání a za krásný živý hudební dopolední zážitek!

Canisterapie v denním stacionáři dne 31. 1. 2020

V pátek 31. 1. 2020 nás poprvé navštívila krásná fenka Brita, která nás nejenom potěšila svojí přítomností, ale také nám ukázala, co všechno dovede. Budeme se těšit na další její návštěvu v příštím měsíci. 

Návštěva VČD dne 27. 1. - Malá scéna

V pondělí 27. 1. navštívili uživatelé Malou scénu Východočeského divadla, kde zhlédli divadelní představení jednoho herce. Hlavním a jediným protagonistou je dědeček, který hovoří s holčičkou, která se ještě nenarodila a zajímá ji, jak to na světě chodí. Představení bylo doprovázeno hudebním doprovodem, do kterého se zapojili zpěvem i samotní diváci.

Návštěva uživatelů ve Waldorfské škole

Ve středu 22. 1. přijali naši uživatelů pozvání od žáků ze ZŠ Waldorfské. Cílem bylo přátelské setkání a také předání krmiva do depozita Kočičí naděje. Setkání, které trvalo asi hodinu, bylo velice příjemné a zajímavé. Děti měly nejrůznější dotazy, které se týkaly života koček, jejich pobytu v depozitech, o jejich léčení a o tom, kdy a jak odcházejí k novým majitelům. Dopoledne se vydařilo, odcházeli jsme spokojení. Děkujeme žákům za podporu a pomoc při sběru krmiva pro kočky.

Muzikoterapie v denním stacionáři dne 22. 1. 2020

Ve středu 22. 1. si senioři dopoledne vyzkoušeli známá, některá ale i méně známá hudební náčiní, zazpívali si a užili další muzikoterapii, nově s lektorkou paní Votkeovou. Muzikoterapie se všem seniorům moc líbila, tentokrát se snažili všichni zapojit a již se těší na další setkání.

Návštěva divadelního představení "Čertův švagr" dne 21. 1. 2020

V úterý 21. 1. měli někteří zájemci další příležitost navštívit Malou scénu Východočeského divadla a zhlédnout pohádku plnou humoru, kouzel a písní o chudém království, o statečném čeledínovi Petrovi a poctivě nepoctivém peklu. Pohádka s názvem "Čertův švagr" se všem moc líbila.

Canisterapie dne 16. 1. 2020 v denním stacionáři

Ve čtvrtek 16. 1. 2020 se v denním stacionáři uskutečnila canisterapie, které se zúčastnila jedna skupinka seniorů a dvě skupinky uživatelů mentálně postižených. Tentokrát jsme přivítali nové návštěvníky - psa Nera a fenku Feebe, kteří byli velmi přátelští a s nadšením nás vítali. Uživatelé psi krmili, česali a také jim připravili schovávačky, kam jim připravili dobroty, které následně hledali. Všichni si užili dostatek legrace, potrénovali i jemnou motoriku a hlavně - odcházeli s dobrou náladou. Budeme se těšit na další návštěvu, která proběhne již v únoru!

Výlet seniorů na Kunětickou horu dne 15. 1. 2020

Ve středu se senioři ze střediska Artura Krause 2371 domluvili, že uskuteční výlet do přírody, jelikož bylo krásné slunné počasí. Nakonec se rozhodli navštívit nedalekou Kunětickou horu, projít se, pohladit si zvířata a dát si teplý čaj pod Kuňkou. Výlet se jim vydařil, čerstvý vzduch a procházka v přírodě je příjemně unavila, po obědě už jen odpočívali.

Vánoční setkání a zpívání na Anglickém gymnáziu v Pcích dne 19. 12. 2019

Letos jsme měli velkou příležitost zazpívat si dne 19. 12. 2019 společně se studenty Anglického gymnázia na svátečním muzicírování, které pořádají každý rok s názvem "Půjdem spolu k ředitelně". Před plánovanou akcí jsme společně trénovali a nacvičili téměř hodinové hudební pásmo, které jsme nejprve v rámci generálky předvedli seniorům v našem denním stacionáři. Sváteční muzicírování a společný zpěv měl velký úspěch a všichni si odnesli krásný předvánoční zážitek. Někteří uživatelé dokonce poprvé zpívali na veřejnosti, mají náš velký obdiv, vystoupení zvládli prostě skvěle.

Návštěva dětí ze ZŠ Waldorfská dne 16. 12. 2019 s vánočním programem

V pondělí 16. 12. 2019 nás tradičně navštívila s vánočním programem paní H. Kohoutková s dětmi ze ZŠ Waldorfská. Za doprovodu houslového souboru si všichni zazpívali známé i méně známé koledy. Někteří uživatelé se aktivně zapojili s rytmickým doprovodem na rumba koule, zvonečky, rolničky či ozvučná dřívka. Nechybělo ani povídání o Vánocích. Celé hudební vystoupení bylo zakončeno skladbami z vážné hudby. Hudebníky na závěr čekalo sladké občerstvení.