Upravit stránku

Divadelní představení "Chraň se, seniore" dne 9. 10. 2019 v IC Kosatec

Ve středu 9. 10. 2019 navštívili senioři divadelní přestavení s názvem "Chraň se, seniore", které se uskutečnilo ve společenském sále Centra Kosatec. Divadelní představení je projektem Policie České republiky. Po odehrání různých situací a scének vždy následovala debata s policejním preventistou, který všem poradil, jak se nestát obětí trestného činu nebo jak postupovat v případě, kde se senior obětí bohužel již stane.

Jednodenní výlet do ZOO Praha dne 7. 10. 2019

V pondělí 7. 10. jsme navštívili ZOO Praha. Tato zahrada byla otevřena v dolní části pražské Tróje již v roce 1931. Jde o moderní zahradu, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Podílí se také na záchraně mnohých ohrožených živočišných druhů. Zahrada je rozlohou velká a tak se nám nepodařilo projít ji celou. Měli jsme možnost vidět lední medvědy, "indonéskou džungli", opice a lemury. Zastavili jsme se tam také na občerstvení. Někdo si dal klobásu a jiní si pochutnali na palačinkách, senioři si dali pořádný oběd, většinou výborný řízek a brambory.

Přednáška - ochrana seniorů před násilím a zneužitím dne 1. 10. v denním stacionáři

V úterý 1. 10. 2019 měli senioři možnost vyslechnout přednášku policejní preventistky, která je upozornila na různé praktiky podvodníků, na nástrahy zvláštních telefonátů, na přehnanou důvěřivost a jakým způsobem se chránit v různých situacích v souvislosti s zhoršujícím se zdravotním stavem. Stejně tak poskytla rady, jak preventivně jednat, abychom se nestali obětí trestného činu. Přednáška byla pro seniory velkým přínosem.

Jednodenní výlet do rodinného Zooparku Stěžery

V úterý 1. 10. navštívili uživatelé malý rodinný Zoopark Stěžery u Hradce Králové. Chovem zvířat se zde zabývají již 25 let. Po přivítání a úvodních informacích o zdejších zvířatech jsme se vydali sami na prohlídku. Obdrželi jsme tašku s krmením a doporučením, která zvířata můžeme nakrmit. Zblízka jsme si prohlédli například papouška aru a kakadu, klokana, zebru, pumu, dikobrazy a nechyběli ani buvoli, kozy a velbloudi. Po návštěvě zooparku jsme se přesunuli do místní hospody "Pivovar Beránek", kde jsme si objednali nejen oběd, ale také kávu se zákuskem. Cestou zpět jsme nasbírali i přírodní materiál, který se nám bude hodit k výrobě podzimních aranžmá. Celý výlet se nám velice líbil.

Koncert manželů Vránových z Komorní filharmonie Pardubice dne 27. 9. 2019 v denním stacionáři

V pátek 27. 9. k nám do denního stacionáře zavítali manželé Vránovi z Komorní filharmonie Pardubice, kteří zpříjemnili seniorům dopoledne svým nádherným koncertem. Senioři mohli nejenom poznávat hudební skladby, ale také se účastnili společné diskuze. Děkujeme manželům a Komorní filharmonii Pardubice za krásný hudební zážitek, velmi si jejich návštěvy vážíme a těšíme se na další milé setkání a kulturně-hudební zážitek.               

 

Dílna pro seniory dne 24. 9. 2019 v DDM BETA

V úterý 24. 9. měly možnost dvě zájemkyně účastnit se dílen pro seniory v DDM BETA ve Štolbově ulici, kde mohly vyzkoušet malování obrázků na hedvábí konturou a voskem. Dílny se jim moc líbily a tak doufáme, že budou mít znovu příležitost účastnit se těch dalších v měsíci říjnu, které se zaměří na podzimní aranžmá.

Návštěva centra města - putovní výstava "Než přišla svoboda" dne 20. 9.

V pátek 20. 9. se někteří senioři vydali na třídu Míru, kde měli možnost zhlédnout putovní výstavu s názvem"Než přišla svoboda". Jedná se o dvacet venkovních panelů, které zobrazují to, co charakterizovalo společnost v letech 1968 až 1989. Výstava byla zajímavá, procházka městem, tržnicí a posezení u fontány bylo příjemným dopolednem.

Návštěva multikina Cinestar dne 19. 9. 2019

Ve čtvrtek 19. 9. se všichni těšili do kina Cinestar na novou pohádku "Hodinářův učeň". Je to pohádka o hrátkách osudu, který zastupují tři sudičky, dvě přející a láskyplné a jedna zlá....Je to příběh o lásce, hamižnosti, lidské malosti, ale také o odvaze a lásce, která nakonec zvítězí. Mezi hlavními představiteli jsme viděli známé herce - Janu Plodkovou, Viktora Preisse, Jaroslava Plesla, Miroslava Krobota či Václava Neužila. Všichni si filmové představení hezky užili a pohádka se všem líbila.

Návštěva Integračního centra Kosatec -u příležitosti Dne otevřených dveří

V úterý 17. 9. se zájemci vydali do Integračního centra Kosatec, který pořádal Den otevřených dveří. Na místě zhlédli speciální trenažér pro vozíčkáře, který stimuluje pohyb na běžkách a umožňuje jim posilovat svalové skupiny, které by jinak nemohli v rámci svých pohybových možností zapojit. Dále se naši klienti účastnili zdobení perníčků sněhovou polevou, navštívili keramickou dílnu s ukázkou práce a ve výtvarné dílně se zúčastnili výroby srdíček dle vlastní fantazie. Na závěr si prohlédli výstavu olejomaleb Evy Musilové.

Návštěva výstavy fotografií dne 13. 9. 2019

V pátek 13. 9. 2019 navštívili senioři výstavu fotografií s názvem "Konkrétní podzim", která právě probíhá ve výstavním prostoru Mázhaus. Výstava se seniorům líbila, stejně tak strávené dopoledne v centru města, které si ještě zpříjemnili krátkou procházkou. 

Canisterapie dne 12. 9. 2019 v denním stacionáři

Ve čtvrtek 12. 9. 2019 navštívil náš denní stacionář v rámci canisterapie pejsek Tonda. Uživatelé měli možnost si pejska nejen pohladit a dozvědět se o něm leccos zajímavého, ale také se aktivně účastnit práce s ním. Házeli mu různé předměty, pejsek aportoval. Dále mu podávali dobroty, které si bral z ruky. Plnil povely a celkově nás všechny pobavil svou přítomností.

Hravé odpoledne na farmě dne 11. 9. 2019

Ve středu 11. 9. 2019 proběhlo v areálu hiporehabilitace a jízdárny Apolenka "Hravé odpoledne na farmě". Již tradičně jsme se také zúčastnili. Letos s prodejem kávy - a to v rámci propagace kavárny Slunečnice. V rámci soutěže pro děti jsme připravily didaktické hry, za účast dostávaly soutěžní razítko, které jim natiskli naši uživatelé. Nabídka programu byla bohatá. Zájemci mohli zhlédnout například ukázku hiporehabilitace, podkování koní, lasování a práci s bičem a mnohé jiné. Dále měli možnost nakoupit regionální produkty a občerstvení. Tuto akci pořádá každoročně Pardubický kraj, spolek Apolenka a Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s krajskými neziskovými organizacemi. 

Návštěva Městské policie Pardubice v denním stacionáři dne 10. 9. 2019

V úterý 10. 9. navštívili náš denní stacionář psovodi z Městské policie Pardubice. Na zahradě nám předvedli ukázky výcviku policejních psů s figurantem. Celou akci doprovázela přednáška p. Antocha, který nám poskytl zajímavé informace nejen o tréninku psů, ale také o policejní práci jako takové. Náplní jeho činnosti je především odchyt zatoulaných a nemocných zvířat, o nichž dokáže vyprávět celé příběhy. Nakonec byl i prostor pro dotazy. Celá akce se velice vydařila, byla velmi zajímavá a navíc nám přálo i počasí. 

Výlet na Zámeček ve Starých Čívicích a ke kapličce v Lánech na Důlku dne 6. 9. 2019

V pátek 6. 9. 2019 si senioři zpříjemnili dopoledne a díky krásnému počasí navštívili nedaleký Zámeček ve Starých Čívicích a uskutečnili krátkou procházku v přírodě ke kapličce v Lánech na Důlku.

Návštěva pojízdné zmrzliny "Kunětická zmrzka" v denním stacionáři dne 5. 9. 2019

Ve čtvrtek 5. 9. navštívila náš denní stacionář pojízdná "Kunětická zmrzka". Počasí nám přálo a tak uživatelé strávili příjemné dopoledne na zahradě, kde si pochutnávali na vybrané zmrzlině. V nabídce bylo 10 druhů zmrzliny a tak si mohl každý vybrat podle své chuti. Doufáme, že tato návštěva nebyla poslední. 

Jednodenní výlet dne 15. 8. 2019 - návštěva Archeoparku

Na návštěvu Archeoparku pravěku ve Všestarech se již uživatelé dlouho těšili. V budově expozice pravěku jsme zhlédli pravěký důl a jeskyni s malbami a také rekonstrukci kostry mamuta. Způsob života přiblížil velkoplošný model osídlené pravěké krajiny, oživený postavami lidí při typických činnostech. Ve venkovním areálu se nacházely repliky domů, kultovní areál i pohřebiště. Zajímavě byly i vystavené dlabané čluny. Po absolvování prohlídky nás čekal příjemný závěr výletu - dobrý oběd, kávička i zákusek. 

Veletrh sociálních služeb - účast denního stacionáře dne 14. 8. 2019

Ve středu 14. 8. 2019 jsme měli příležitost zapojit se do "Veletrhu sociálních služeb", který se letos konal opět v parku Na Špici. Představilo se zde 22 poskytovatelů sociálních služeb, kteří se snažili celou akci doplnit zábavnými programy, kvízy a dalšími zážitkovými aktivitami. Zájemci se mohli zapojit do různých soutěží, tvořivých dílen, k vidění byla i ukázka techniky dobrovolných hasičů. V rámci stacionáře jsme na veletrhu předvedli ukázku práce na kolíkovém stavu a na malém korálkovém stávku.

Návštěva Kočičí kavárny Pohoda dne 13. 8. 2019

V úterý 13. 8. navštívili uživatelé Kočičí kavárnu Pohoda. Kromě příjemného letního posezení a hlazení místních kočičích obyvatel, pomáhali někteří uživatelé s výměnou fotografií, výtvarnou úpravou a také s vyvěšením propagačních materiálů na nástěnku denního stacionáře, kterou máme v kavárně umístěnou. 

Dopolední výlet pod Kunětickou horu dne 8. 8. 2019

Ve čtvrtek 8. 8. se někteří senioři rozhodli, že navštíví krásné prostředí pod Kunětickou horou, nadýchají se čerstvého vzduchu a potěší se se zvířaty. Všichni byli se změnou prostředí spokojeni a dopoledne strávené v přírodě si krásně užili. 

Opékání špekáčků v denním stacionáři ve dne 18., 19. a 23. 7. 2019

Jelikož se počasí nad námi "slitovalo" a dovolilo nám uskutečnit další opékání špekáčků, rozhodli jsme se znovu rozdělat oheň. Senioři u ohně a opékání poseděli a popovídali si. Uživatelé mentálně postižení nejenom poseděli, ale také si zatancovali. Špekáčky chutnaly všem, někteří si i přidali. Krásně si všichni zpříjemnili dopoledne, které strávili venku na zahradě.