Upravit stránku

14. 2. výlet do Obřího akvária

Dne 14. 2. se uživatelé na plánovaný výlet do Obřího akvária do Hradce Králové těšili již dlouhou dobu. Tentokrát jsme zvolili cestu autobusem, pouze imobilní uživatelé jeli auty. Na místě jsme nejprve zhlédli unikátní sbírku lebek exotických ryb. Potom jsme se přesunuli tropickou lávkou do deštného pralesa, kde jsme pozorovali zejména nádherně rozkvetlé orchideje a bromélie. Po průchodu pralesem nás čekala další podívaná. Ocitli jsme se na dně sladkovodní tropické tůně, kde jsem docela dlouhou dobu sledovali velké množství zajímavých ryb ze Střední a Jižní Ameriky. Zájemci navštívili i promítání filmů o přírodních krásách z celého světa. Nikdo si nenechal ujít návštěvu Café Piraňa, kde jsem udělali za celým zážitkem tečku s dobrou kávou a zákuskem. Společnost nám dělaly dravé piraně a také papoušci ve voliéře.

13. 2. masopustní průvod na Dukle

Dne 13. 2. se konal na Dukle již tradiční masopustní průvod. Zájemci z řad veřejnosti, ať oblečeni v maskách, či v civilu, se scházeli u ZŠ Waldorfské, kde celá akce začínala. Na místě se tančilo i hrálo, účastníci obdrželi výborné pohoštění - domácí koláčky, a také veselé barevné květiny z krepového papíru. O půl desáté se dal průvod do pohybu za doprovodu kapely a procházel směrem k náměstí. I cestou se tancovalo a  zpívalo. Uživatelé se také aktivně zapojili. Proběhlo pár zastávek na cestě - např. u hvězdárny.  Celý průvod došel až na dukelské náměstí, kde byla celá akce pomalu ukončena.

Návštěva kočičí kavárny POHODA dne 12. 2.

Dne 12. 2. 2018 navštívili uživatelé kočičí kavárnu POHODA. Všichni se těšili na "staré známé" kočičí kamarády, se kterými si v kavárně pohrají a také prožijí zajímavé chvíle. Místní kavárenské kočky dělají návštěvníkům milou společnost - procházejí se po stole, lehají na klín, honí se a hrají a také rády pozorují dění kolem. K tomu slouží speciálně umístěné pelíšky a škrabadla. Uživatelé si objednali chutné zákusky a dobrou kávu a strávili tak příjemné dopoledne. Nezapomněli ani na pořízení fotografií s kočičkami.

Návštěva výstavy fotografií v galerii FONS

Dne 30. ledna se uživatelé vydali do centra města do galerie FONS, kde se konala fotografická výstava známého pardubického fotografa Radka Kalhouse s názvem "DIVOČINA", který pracuje jako fotoreportér MF Dnes. Za svoji práci sklidil již nemálo ocenění. Autor se snaží upoutat nejen svou fotografií, ale hlavně i myšlenkou, nebo pocitem, který diváka přinutí k zamyšlení. Tentokrát se jednalo o výstavu zvířat, která fotil v ZOO. Po zhlédnutí výstavy prošli uživatelé také Pernštýnské náměstí a navštívili prodejnu zdravé výživy "Lokálku".