Upravit stránku

3. 2. 2023 - vaření

V pátek 3. 2. 2023 odpoledne si někteří zájemci o vaření, připravili poctivé domácí bramboráky, jejichž vůni jsme po domově cítili až do večera. Moc jsme si na nich pochutnali, nesměl chybět ani zlatavý mok.

3. 2. 2023 - společné cvičení s dětmi

V pátek 3. 2. 2023 dopoledne se uskutečnilo další milé setkání s dětmi z MŠ Safari, se kterými jsme si společně zacvičili a protáhli se. 

2. 2. 2023 - muzikoterapie

Ve čtvrtek 2. 2. 2023 potěšila naše seniory další lekce společné muzikoterapie s paní Votkeovou. 

31. 1. 2023 - Senior kub

V úterý 31. 1. 2023 se senioři sešli ve společenské místnosti ve velkém počtu, přišli se totiž rozloučit s panem Dvořákem, který k nám do domova chodil každé úterý na Senior klub hrát na harmoniku. Panu Dvořákovi jsme předali děkovný list jako poděkování za dlouholetou spolupráci a muzicírování. Všichni senioři si společně vychutnali nejenom kávu či čaj, ale také si pochutnali na dobrém slavnostním chlebíčku. 

26. 1. 2023 - canisterapie na oddělení D

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se senioři na oddělení D potěšili přítomností psích mazlíčků, tentokrát individuálně na svých pokojích. 

24. 1. 2023 - Senior klub

V úterý 24. 1. 2023 se zájemci o další setkání s panem Dvořákem a jeho muzicírování sešli ve společenské místnosti, aby si užili nejenom vzájemnou přítomnost, ale hlavně společnou radost z hudby a zpěvu. Nechyběla ani dobrá kávička.

Aktivizace a tvoření na oddělení D

Na oddělení D si senioři v rámci aktivizace a tvoření vyrobili jarní dekoraci. Společně si navíc ušili panáky, které dále využijí k trénování jemné motoriky - práce se zipem, zapínání knoflíků apod. 

20. 1. 2023 - vaření

V pátek 20. 1. 2023 jsme se po delší době znovu sešli v kuchyni, abychom si připravili výborné kynuté švestkové buchty. Buchty se nám moc vyvedly a tak jsme si je u kávičky pěkně vychutnali.

20. 1. 20223 - cvičení s dětmi z MŠ Safari

V pátek 20. 1. 2023 jsme si společně s dětmi z MŠ protáhli svaly a tělo vsedě, tentokrát na oddělení D. Cvičení bylo příjemné a s dětmi o to radostnější.

19. 1. 2023 - oslava narozenin paní Marie

Ve čtvrtek 19. 1. 2023 si pozvala do společenské místnosti své známé a kamarády z domova paní Marie, která oslaví v únoru krásné jubilejní výročí, 90. let. Pro všechny zajistila milé občerstvení, nechyběl ani přípitek. Paní Marii přejeme hlavně hodně spokojenost, pevné zdraví do dalších let a stále stejný životní optimismus.

19. 1. 2023 - canisterapie na oddělení C

Ve středu se mohli zájemci z oddělení C účastnit canisterapie, na kterou se všichni moc těšili. Někteří senioři se potěšili s psí návštěvou na vlastním pokoji. 

18. 1. 2023 - stravovací komise

Ve středu 18. 1. 2023 se odpoledne uskutečnila v našem zařízení stravovací komise. Naši uživatelé se tak mohli setkat s vedením stravovacího provozu a vyjádřit jak svoji spokojenost, tak i nespokojenost se zajišťováním stravy v našem domově. 

17. 1. 2023 - Senior klub

V úterý 17. 1. 2023 se uskutečnil pravidelný klub seniorů - dobrá kávička, živá hudba a zpěv nás odpoledne potěšil, stejně tak společné setkání.

13. 1. 2023 - zábavné učení v domově

V pátek 13. 1. 2023 jsme do domova pozvali obchodního zástupce pana Tichého z firmy Zábavné učení. Naši senioři měli tak možnost během jeho prezentace si přímo vyzkoušet různé hry pro posílení jemné motoriky a logického uvažování. 

12. 1. 2023 - herní odpoledne na odd. D

Čtvrteční odpoledne si senioři z oddělení D užili "naplno" hraním různých společenských her, zahráli si domino, mikádo. Někteří si i zopakovali karetní hru Prší. Všichni byli spokojeni a těší se na další společnou aktivizaci!

11. 1. 2023 - stavíme s dětmi

Ve středu 11. ledna 2023 se ráno senioři našeho domova opět setkali s dětmi z MŠ Safari, tentokrát ale ne na pravidelném cvičení, ale při zvláštních aktivitách v rámci projektu „Senioři staví s dětmi“. Hlavní náplní projektu Nadačního fondu Ninin sen je mezigenerační propojení skrze společné hraní, při kterém se využívají kostičky LEGO® DUPLO. Na tomto projektu dále spolupracují společnosti LEGO Group a Mezi námi, o.p.s.

Během první aktivity jsme se navzájem poznali a nejenom to, dozvěděli jsme se, čím by se chtěly děti stát. Děti se zase dozvěděly, čím byli naši senioři. Další aktivita byla pro některé seniory náročná, všichni totiž dostali do ruky kostičku LEGO snad poprvé, kterou měli postupně postavit tak, abychom společně vytvořili „strom přání“. Pravdou je, že se konečný výsledek moc stromu nepodobal! Nicméně vyslovená přání v kruhu jako například: zdraví, být mezi živými, mír, být mezi kamarády, být šťastný, zahřála na srdci.  Na závěr jsme si každý vybral jednu kostičku a postupně jsme vyslovili své jméno, co máme rádi a co pro nás znamená duha, jejíž součástí jsme se nakonec všichni stali. Pro některé děti bylo náročné udělat si představu, co pro ně duha znamená. Zato vyjádřit se, co kdo má rád, nebylo vůbec pro nikoho těžké. V jedné skupince senior poznamenal, že má rád svíčkovou, a tak i některé děti pokračovaly ve výčtu jídel, které mají rády.

U všech aktivit jsme se pobavili bezprostředním reakcím dětí, senioři měli možnost oživit nejenom paměť a zavzpomínat si, ale také trénovat jemnou motoriku. Senioři našeho domova se již na další společné stavění, povídaní a zážitky s dětmi moc těší.

10. 1. 2023 - Senior klub

V úterý 10. 1. 2023 se konalo další setkání s panem Dvořákem, který nám zahrál na tahací harmoniku již nám známé písně. Senioři si tak mohli při dalším setkání na Senior klubu zazpívat a dát si společně kávičku. 

10. 1. 2023 canisterapie na odd. A a B

V úterý 10. 1. 2023 se sešli uživatelé z oddělení A a B ve společenské místnosti, aby se potěšili přítomností psího kamaráda. Někteří senioři ho také přivítali a pomazlili se s ním ve svém pokoji. 

9. 1. 2023 - návštěva Tří králů

V pondělí 9. 1. 2023 nás přišli navštívit Tři králové, děti ze ZŠ Montessori na Dubině, kteří si připravili pro naše seniory y krátké a milé vystoupení. Všichni senioři si tento svátek, který připadnul na pátek 6. 1. , připomněli, stejně tak příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Podle legendy to byli králové z Východu, v Bibli jsou však nazýváni mudrci, protože byli velmi učení. Vyznali se v mnohých vědách i uměních a zřejmě toho hodně věděli o hvězdách. Před dvěma tisíci lety tito tři mudrci poznali, že na západ od jejich království se má brzy narodit nový a velmi mocný král. Mudrci se mu chtěli poklonit a přinést mu dary. Naložili proto největší drahocennosti své doby – zlato, kadidlo a myrhu - na velbloudy a slony a vydali se na dalekou cestu. 

 

6. 1. 2023 - cvičení s dětmi z MŠ Safari

V pátek 6. 1. 2023 jsme ve společenské místnosti přivítali s radostí děti z MŠ Safari, kteří si s našimi seniory společně zacvičily. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti